Güvenli ve Stressiz Uluslararası Seyahati

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC), hükümetlere net öneriler sunan ve uluslararası hareketliliği yeniden sağlamak için dört temel dijital çözüm belirleyen çığır açan yeni bir rapor yayınladı. Seyahat ve Turizm sektörü için COVID-19'a karşı daha uluslararası düzeyde koordineli bir yanıt benimsemeye ve güvenli ve stressiz uluslararası seyahatin yeniden başlamasını kolaylaştıracak dijital çözümler uygulamaya çağırıyor.

Güvenli ve Stressiz Uluslararası Seyahati
Seyahatlerini rezerve ettikten sonra gezginler dijital COVID sertifikalarının yükleneceği durumu çevrimiçi ve saniyeler içinde doğrulayacak

WTTC, uluslararası hareketliliği önemli ölçüde eski haline getirmek için dünya çapındaki hükümetler için dijital çözümler belirliyor

Seyahat ve Turizm sektörünün tamamen toparlanmasını sağlamak için basitleştirilmiş ve birlikte çalışabilir bir dijital çözüm hayati önem taşımaktadır. Temel WTTC önerileri, mevcut politika ve süreç parçalarını kaldıracaktır.

Kapsamlı analiz ve araştırmaların ardından, Açılış raporu rehberlik sağlıyor ve hükümetleri Seyahat ve Turizm sektörü için COVID-19'a karşı daha uluslararası düzeyde koordineli bir yanıt benimsemeye ve güvenli ve stressiz uluslararası seyahatin yeniden başlamasını kolaylaştıracak dijital çözümler uygulamaya çağırıyor.

Takip Dünya Sağlık Örgütü (WHO) kurallarına, WTTC en yaygın kullanılan dijital COVID aşılama sertifikası (AB Dijital COVID Belgesi, dört tanımladı ICAO bu büyük uluslararası standartların kabul etmek Görünür Dijital Seal, DIVOC ve SMART Sağlık Kartları) ve dürtüler hükümetler tek bir küresel çözüm için çalışırken COVID-19 durumunun kanıtı olarak.

Rapor, ' Uluslararası Seyahati Canlandırmak İçin Dijital Çözümler' , uluslararası gezginlerin, ister tam aşılı ister negatif test yaptırmış olsunlar, daha sonra dünyanın herhangi bir yerinde özgürce ve güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlayacak, dünya çapında tanınan bir dijital COVID sertifikasına nasıl sahip olacaklarını gösteriyor.

Bu kritik rapor, yalnızca karmaşık ve sürdürülemez olmakla kalmayıp aynı zamanda zaten mücadele eden bir sektörün toparlanmasını daha da engelleyen mevcut politika ve süreçlerin oluşturduğu mevcut küresel zorluğu ele alıyor.

Bu sorunu çözmek için hükümetler, seyahatlerine başlamadan önce seyahat edenlerin dijital COVID aşılarını veya test sertifikalarını varış yerleri ile elektronik olarak paylaşmalarına izin veren kendi 'Dijital Seyahat Portallarını' oluşturmalıdır.

Seyahatlerini rezerve ettikten sonra, gezginler, dijital COVID sertifikalarının yükleneceği, durumu çevrimiçi ve saniyeler içinde doğrulayarak, kafa karıştırıcı süreçlerden ve uzun kuyruklardan kaçınarak, varış noktası tarafından yönetilen çevrimiçi portala gidebilirler.

WTTC Başkanı ve CEO'su Julia Simpson şunları söyledi: “WTTC, hükümetleri pandeminin başlangıcından bu yana küresel olarak koordineli bir müdahale uygulamaya çağırıyor. Bugünkü rapor, uluslararası seyahati uyumlu hale getirmenin ve güvenli bir şekilde yeniden açmanın anahtarını sunuyor.

“Uluslararası hareketliliği eski haline getirmek için güvenli, emniyetli, basit ve dijital bir sistemin olmasını sağlamak hükümetlerin sorumluluğundadır. WTTC, şu anda dünya çapında kullanılan ana dijital geçişleri tanıyan ve gezginler ve hükümetler için tek durak noktası görevi gören tek bir küresel portal önermektedir.

"Pandemiyi teknolojileri sıçramak için kullanabilir ve aşılama ve test durumuyla ilgili gömülü verilerle temassız seyahate izin verebiliriz".

DSÖ ile birlikte, bu yenilikçi rapor ve tavsiyeler ayrıca Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü'nün (ICAO), Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'nün (OECD) kılavuzluğundan ve G7 ve G20'de Hükümetler tarafından güvenli uluslararası canlandırma çözümleri için yapılan taahhütlerden yararlanmaktadır. yolculuk.

WTTC'nin araştırmasına göre, pandeminin uluslararası seyahati neredeyse durma noktasına getirdiği 2020'de 62 milyondan fazla iş kaybedildi ve sektörün küresel GSYİH'ye katkısı 4,5 trilyon ABD doları gibi şaşırtıcı bir düşüş gösterdi.

Bu kayıplar, gelişen Seyahat ve Turizme güvenen milyonlarca geçim kaynağını etkilerken, aynı zamanda küresel ekonomiyi ve kalkınmayı da önemli ölçüde etkiledi.