Google Seyahat Rezervasyonuna Son Veriyor

Google, uçuş rezervasyonu işine son veriyor. Uçuşlar için "Google'da Rezervasyon" işlevi önümüzdeki birkaç ay içinde kapatılacaktır. Arama motoru devi bu nedenle seyahat rezervasyonlarıyla işini büyük ölçüde rafa kaldırıyor. Google sitesi üzerinden otel rezervasyonu Mayıs ayından bu yana yapılamıyordu.

Google Seyahat Rezervasyonuna Son Veriyor
Kendisi bir OTA olmak istemediğini her zaman vurgulayan grup

Google, uçuş rezervasyonu işine son veriyor. Uçuşlar için "Google'da Rezervasyon" işlevi önümüzdeki birkaç ay içinde kapatılacaktır. Arama motoru devi bu nedenle seyahat rezervasyonlarıyla işini büyük ölçüde rafa kaldırıyor.

Google sitesi üzerinden otel rezervasyonu Mayıs ayından bu yana yapılamıyordu.

Bir Google sözcüsü, FVW uzman dergisinin haberine göre, uçuşlar için rezervasyon işlevinin önümüzdeki on iki ay içinde kapatılacağını doğruladı.

Kendisi bir OTA olmak istemediğini her zaman vurgulayan grup, böylece doğrudan turist rezervasyonlarından çıkma yolunda bir adım daha atıyor.

Google, bu şekilde, müşterilerin rezervasyonu tamamlamak için başka bir web sitesine yönlendirilmeleri gerekmediğinden, özellikle mobil rezervasyonlarda hemen çıkma oranının daha düşük olduğunu savunuyor.

Teklifi otel endüstrisi ve havayolları için lezzetli hale getirmeye çalışmıştı. Ancak, şirket sözcüsü FVW'ye verdiği demeçte, kullanıcıların doğrudan sağlayıcıların web sitelerinde rezervasyon yapmayı tercih ettikleri tespit edildi.