Expo 2020 Dubai, Montaj Finaline Hazırlanıyor

Expo 2020 Dubai bugün sona erecek, ancak ziyaretçilere kapanış töreni için muhteşem bir dizi eğlence etkinliğiyle uçup gitmeleri için son bir şans vermeden değil. Al Wasl Plaza'da 3.000 ve çocuklar ve aileler için 500'den fazla olmak üzere Expo 2020 Dubai sitesinde 96 lokasyonda halihazırda 30.000'den fazla etkinliğe ev sahipliği yapmış olan büyük final, daha önce hiç olmadığı kadar muhteşem bir gece olacak.

Expo 2020 Dubai, Montaj Finaline Hazırlanıyor
Kültürün daha iyi bir gelecek hayal etmek ve inşa etmek için gerekli

Uluslararası süperstarlar Christina Aguilera, Norah Jones ve Yo-Yo Ma, Expo 2020 Dubai'nin başka yerlerinde bireysel konserler vermeden önce Al Wasl kubbesindeki törene katılacak.

GST 20:45'te Dubai Millennium Amphitheatre'daki performansından önce konuşan Grammy ödüllü çellist Yo-Yo Ma şunları söyledi: “Çok gençliğimden beri, büyük kültürel toplantılarımızın gücünden etkilendim ve ilham aldım.

“Eyfel Kulesi'nin dünyaya açıldığı Expo 2020 Dubai'nin büyük-büyük-büyükbabası, Paris'teki 1889 Exposition Universelle'yi öğrenmeyi asla unutmayacağım.

1950'lerde Paris'te küçük bir çocukken, dünyanın her köşesinden insanların inanılmaz derecede modern görünmesi gereken kulenin altında buluşup karıştığını hayal ettim.

Kültürün daha iyi bir gelecek hayal etmek ve inşa etmek için gerekli olduğunu hatırladığımızda başarabileceğimiz her şeyi kutlamak, bu değişim zincirinde küçük bir halka olmak büyük bir onur.”

Hayranlar, Norah Jones'un GST 21:00'den itibaren Jubilee Sahnesinde performansını izlemeyi dört gözle bekleyebilirler.

Pop ikonu Christina Aguilera'nın daha sonra 22:45 GST'den itibaren Jubilee Sahnesi'nde uzun bir konser vermesi bekleniyor.

Grammy ödüllü ünlü şarkıcı, söz yazarı ve piyanist Jones, "Kapanış töreni çok özel, performansın bir parçası olmaktan büyük onur duyuyorum" dedi.

Tören, site genelinde çarpıcı performanslar ve havai fişek gösterileri ile 1900 GST'de başlayacak.

Aguilera, "BAE'de en son 2008'de performans sergiledim ve geri döndüğüm ve Expo 2020 Dubai için perdeyi indirdiğim için çok mutluyum" dedi.

"Bu küresel sahnede performans sergilemek bir onur ve enerjik ve unutulmaz bir gösteri ile her şeyi kapatmaya hazırım."

Daha fazla bilgi

Expo 2020 Dubai'nin son gecesinin sitedeki en yoğun günlerden biri olması bekleniyor ve ziyaretçilerin site genelindeki eğlence ve aktivitelerden en iyi şekilde yararlanmaları için erken gelmeleri tavsiye ediliyor.

Jebel Ali Metro İstasyonu'ndan Park & ​​Ride hizmeti de dahil olmak üzere toplu taşımanın kullanımı, Dubai Metrosu'nun ziyaretçilerin güvenli ve verimli bir şekilde varış ve ayrılışlarını sağlamak için 24 saat açık olması teşvik edilmektedir. Tören ayrıca Expo TV'den canlı yayınlanacak .