Dominik Cumhuriyeti'nde iki yeni otel açılacak turizm koronavirüsü yeniyor

Koronavirüs yılı Dominik Cumhuriyeti'nde otel inşaatını yavaşlatmadı - Karayip Cumhuriyeti turistlere yeni oteller sunacak. Bunlardan ilki, her şey dahil Serenade Punta Cana Beach & Spa'dır. Serenade Caribbean Hotels grubu, Dominik Cumhuriyeti Turizm Bakanlığı'nın Moskova ofisinde TURPROM haber grubu muhabirine yaptığı açıklamada, yeni resort otelinin açılış tarihini 20 Aralık 2020'de belirledi.

Dominik Cumhuriyeti'nde iki yeni otel açılacak turizm koronavirüsü yeniyor
Iberostar Heritage Las Mercedes dünyadaki beş mevcut mülk koleksiyonuna ekleyecek

Punta Cana'daki Cabeza de Toro Plajı'nda bulunan kompleks, turistlere yedi dört katlı binada Karayip Denizi, yemyeşil bahçeler veya havuzlar manzaralı ve teraslı 603 oda sunacak. Odalar, en büyüğü altı kişiye kadar ağırlayabilen 12 kategoride sunulmaktadır.

326 Double Queen oda, 100 Luxury King iki kişilik oda, 24 Ocean View Superior Suite, 72 Junior Suite ve özel havuzlu, jakuzili ve deniz erişimli diğer seçenekler sunmaktadır.

Kompleks, diğerlerinin yanı sıra, çeşitli restoranlar ve yüzme havuzları, su sporları, çocuklar ve gençler için kulüpler, spa ve sağlıklı yaşam merkezleri, kumarhaneler, toplantı ve konferans salonları sunabilecek.

İkinci yenilik şehir otelleri kategorisinden, iki yıl sonra görünecek. Başkan Luis Abinader, 2022'de Colonial City of Santo Domingo'da kapılarını açacak olan Iberostar Heritage Las Mercedes'in temelini attı. Otel, Las Mercedes caddesinde, Nuestra Señora de Altagracia kilisesi ile St. Francis manastırının kalıntıları arasında, yani Dominik Cumhuriyeti'nin başkentinin "gezi merkezinde", Plaza de España'ya birkaç adım uzaklıkta yer almaktadır.

25 milyon ABD doları yatırımla hayata geçirilen tesis, beş katta 131 oda, bir restoran, teraslı ve yüzme havuzlu bir bar ve yaklaşık 170 kişiye istihdam sağlayacak diğer imkanlara sahip olacak.

Iberostar Heritage Las Mercedes, benzersiz mimarisi, kültürel-tarihi önemi ve konumu ile dünya çapında tanınan Iberostar Hotels & Resorts grubunun en atmosferik markalarından biri olan Dominik Cumhuriyeti'ndeki ilk Heritage mülkiyeti olacak. Iberostar Heritage Las Mercedes, dünyadaki beş mevcut mülk koleksiyonuna ekleyecek: Iberostar Heritage Llum Portocolom (Mallorca), Iberostar Heritage Grand Mencey (Tenerife), Iberostar Heritage Grand Perast (Karadağ), Iberostar Heritage Grand Trinidad (Küba) ve Iberostar Heritage Grand Amazon (Brezilya) ).

Bu projeyi başlatmaktan gurur duyuyoruz. Dominik Cumhuriyeti pazarına olan güvenimiz ve güvenimiz güçlüdür ve sistematik büyümesi ve bulunduğumuz destinasyonların değerini artırmak amacıyla iş geliştirmeye farklı açılardan yaklaşıyoruz. Iberostar Amerika Kıtası İcra Kurulu Başkanı Rodrigo Silveira, kenti dönüştürmek, iş yaratmak ve ekonomiyi canlandırmak, yeni otelin Yeni Dünya'daki ilk Avrupa şehrine getireceği faydalardan bazıları ”dedi.

Dominik Cumhuriyeti yetkililerimiz tarafından Rus turistlere kapatılırken, bu adaya direkt uçuşların hala yasak olduğunu ekliyoruz. Ancak son zamanlarda Karayipler'deki komşu bir adaya - Küba'ya kiralamalara izin verildi.