Cruise Gemilerine Aşılı Yolcu Dönemi Başladı

CDC, gemi yolculukları için uyarıyı kolaylaştırıryor. Yalnızca tam aşılı turistlerin seyahat yaptırılması öneriliyor. Analistler ayrıca güçlü rezervasyon trendleri ve daha yüksek bilet fiyatları kaydettiler. Bu da sektörün geri dönüşüne dair güven arttırdı..

Cruise Gemilerine Aşılı Yolcu Dönemi Başladı
CDC ayrıca gezginlerin seyahatlerinden 1 ila 3 gün önce ve seyahatlerinden 3 ila 5 gün sonra test yaptırmalarını tavsiye etti

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri ( CDC ), gemi seferleri için uyarılarını en üst seviyeden bir çentikle hafifleterek, deniz yolculuğuna ara verilmesine neden oldu. Birkaç gün içinde ABD limanlarından seferler yeniden başladığında yalnızca tam aşılı kişilerin seyahat etmesine izin verilmeli.

CDC ayrıca gezginlerin seyahatlerinden 1 ila 3 gün önce ve seyahatlerinden 3 ila 5 gün sonra test yaptırmalarını tavsiye etti.

Sağlık düzenleyicisinin ilk olarak Çarşamba günü yayınlanan güncellemeleri, Royal Caribbean Group'un Celebrity Millenium'daki iki yolcunun pozitif test etmesi ve Odyssey of the Seas'deki mürettebat üyeleri arasında enfeksiyon vakalarının ilk seyahatini ertelemeye zorlamasından sonra geldi.

"Virüs gemilerde yakın mesafedeki insanlar arasında daha kolay yayıldığı için yolcu gemilerinde Covid-19'a yakalanma şansı yüksek. Özellikle aşıları tam olmayan kişilerin. Nehir dahil yolcu gemilerinde seyahat etmekten kaçınması, yolculuklar," özellikle önemli dedi CDC.

Geçen yıl gemilerde hızla yayılan enfeksiyon olaylarından sonra verilen 4. seviyedeki en yüksek uyarı, yolcuların gemi seyahatlerinden tamamen kaçınmalarını tavsiye etti.

Kruvaziyer endüstrisi ve CDC, üç büyük şirket olan Royal Caribbean, Carnival Corp ve Norveç Cruise Line Holdings Ltd'nin seyir durması nedeniyle büyük kayıplara ve ağır borçlara maruz kalmasından sonra gemi yolculuklarını yeniden başlatmak için birlikte çalışıyor .

ABD nüfusunun neredeyse yarısının aşılarının tam olması nedeniyle, tüketiciler Covid-19 salgını nedeniyle bir yıldan fazla bir süre evde kaldıktan sonra seyahat etmeye istekli olduklarından gemi yolculukları büyük talep görüyor.

Carnival's Princess Cruises Perşembe günü yaptığı açıklamada, Eylül ayından itibaren Los Angeles, San Francisco ve Ft. Lauderdale olacak