Avrupa nın 10 Destinasyonunda Türkiye Trend Oluyor

Avrupa’nın her geçen gün değişen tatil anlayışında mükemmeli yakalamak ve yaşatmak istiyor. Geliştirdikleri ortak tatil anlayışından çıkan sonuçları değerlendirip, en güzelini beğenilere sunum yapıyor. Yine Malle değil Karadağ'dan, Türkiye’den, Madeira'ya: Avrupa'daki bu on seyahat destinasyonu 2023'te trend oluyor

Avrupa nın 10 Destinasyonunda Türkiye Trend Oluyor
Destinasyonlarda belirleyici esas doğa ve doğal güzelliğin daha etkin olması

Avrupalının trend belirlemedeki en büyük etken. hizmet kalitesi ve işletmelerin görsellikleri. Özellikle doğa ve doğal güzelliğin bozulmamış yerlerini keşfetmek.istemeleri ise, yeni destinasyonların belirlenmeinde öncelikli olmakta.

Karadağ

Ülke, Avrupa'nın en ucuz seyahat destinasyonlarından biridir. Yine de Karadağ'ın rüya gibi koyları, büyülü ormanları ve heyecan verici dağ manzaraları ile sunabileceği çok şey var. Yine de ülke, daha iyi bilinen komşusu Hırvatistan'a göre turistler açısından çok daha az gelişmiş durumda.4

Madeira, Portekiz

Atlantik'in ortasında, Portekiz kıyılarında ülkenin sözde çiçek adası bulunur: Madeira. 2023'te sakin adaya yapılacak bir gezi, özellikle yürüyüş tutkunları ve tatilde doğa ve hareket isteyen gezginler için değerlidir. Konaklama, Avrupa karşılaştırmasında çoğunlukla ucuzdur - ve genellikle aile tarafından işletilmektedir.

Sardunya, İtalya

İtalyan adası, yıllardır neredeyse her yıl seyahat trendlerine girmiştir. Ve bunun iyi bir nedeni var: güzel sahil açıklarındaki kristal berraklığındaki su, tarihi küçük kasabalar ve İtalyanların hayata karşı tipik tavrı, tatilcileri tüm yıl boyunca Sardinya'ya çekiyor.

Lofoten, Norveç

Kuzey ışıkları, garantili kar ve pitoresk balıkçı kulübeleri: Norveç'in uzak kuzeyindeki Lofoten takımadaları şu sıralar çok moda. Yaz aylarında sürekli gün ışığı, etkileyici doğası ve balinaları görme şansı ile göz doldururken, kış aylarında tatilciler Kuzey Işıkları avına çıkabilmektedir.

Arnavutluk

Şehir gezisi, doğa gezisi veya plaj tatili fark etmez - Arnavutluk, bu yıl fiyat bilincine sahip tüm tatilciler için yapılacaklar listesinde yer alıyor. Komşu ülke Yunanistan, kapsamlı misafirperverliği ve kitle turizmi olmayan birçok tipik yeri ile ikna ediyor.

Slovenya

Avrupa'nın en az değerlendirilen seyahat destinasyonlarından biri Slovenya'dır. Devlet, günümüz turizmi için değerli olan her şeye - özellikle sürdürülebilirlik ve satın alınabilirlik - dikkat ediyor. Ülke ayrıca bir dizi sağlıklı yaşam vahasına, aktif tatilciler için sıcak noktalara ve kültür açısından zengin şehirlere ev sahipliği yapmaktadır.

Tirol, Avusturya

Öngörü, yürüyüş ve sağlıklı yaşam - bunlar ve çok daha fazlası, Avusturya'nın Tirol bölgesini Almanlar için en popüler seyahat noktalarından biri haline getiriyor. Dost canlısı komşularımızın misafirleri olarak tatilciler, Alpler manzarasının tadını çıkarırken ruhlarını sallayabilirler.

Gürcistan

Doğu havası, etkileyici dağ manzaraları ve davetkar bir kültür: Gürcistan, 2023'te rüya gibi bir tatil için tüm gereksinimleri karşılıyor. İşte tam da bu nedenle, Kafkasya'daki ülkede turizm yavaş yavaş uyanıyor. Ancak şu anda, tatilciler hala ülkeyi orijinal haliyle ve çok makul bir fiyata deneyimleme fırsatına sahipler.

Grönland

Dünyanın en büyük ve en buzlu adası, Avrupa'nın uzak kuzeyinde ziyaret edilmeyi bekliyor: Grönland. Danimarka'nın bir parçası olarak, dünyadaki soğuk nokta birçok tatilcinin radarının altında uçma eğilimindedir. Ancak her şeyden önce, el değmemiş doğanın, kuzey ışıklarının ve kambur balinalarla karşılaşmanın keyfini çıkaranlar, Grönland'a giderek daha fazla ilgi duyuyor.

Türkiye

Türkiye yıllardır Almanlar için en popüler seyahat destinasyonlarından biri olmuştur. Bu sadece sitedeki misafirperverlik ve çeşitlilikten değil, aynı zamanda iyi fiyat-performans oranından da kaynaklanmaktadır. Ege Denizi'ndeki sahil beldesi. Antalya ve farklı turizme hizmet önceliğine sahip. Ufak bir ipucu: Erken rezervasyon yaptırmakta fayda var.