Amerikan Otel ve Konaklama Derneği Anket Sonuçları

Otellerin t'ü daha fazla yardım almadan daha fazla çalışanı işten çıkaracak Otel sahiplerinin 2/3’ü mevcut seviyelerde altı ay veya daha az zamanlarının olduğunu söylüyor. WASHINGTON - Yıkılmış endüstriler, Kongre'nin bir başka COVID-19 kurtarma yasasını geçirmesini beklerken, Amerikan Otel ve Konaklama Derneği (AHLA) üyeleri arasında yapılan yeni bir anket , otel endüstrisinin salgın nedeniyle çöküşün eşiğinde olduğunu gösteriyor. Sonuçlar, otellerin yüzde 68'inin tipik kriz öncesi personelinin yarısından daha azına sahip olduğunu ve daha fazla devlet yardımı olmadan ankete katılanların yüzde 4'ü ek çalışanları işten çıkarmak zorunda kalacaklarını söyledi.

Amerikan Otel ve Konaklama Derneği Anket Sonuçları
Haydar ÇETİN Turizmci Hotel General Manager

Amerikan Otel ve Konaklama Derneği Anket Sonuçları

AHLA, 14-16 Eylül 2020 tarihleri ​​arasında 1.000'den fazla katılımcıyla otel endüstrisi sahipleri, işletmecileri ve çalışanları arasında bir anket gerçekleştirdi. Temel bulgular şunları içerir:

  • % 68'inin şu anda tam zamanlı çalışan tipik kriz öncesi personelinin yarısından azına sahip.
  • Otel sahiplerinin yarısı, COVID-19 nedeniyle ticari gayrimenkul borç verenler tarafından haciz tehlikesi altında olduklarını söyledi.
  • Daha fazla hükümet yardımı olmadan, ankete katılanların% 74'ü işten çıkarmaya zorlanacaklarını söyledi.
  • Otellerin 2 / 3'ünden fazlası (% 67), mevcut tahmini gelir ve doluluk seviyelerinde daha fazla herhangi bir rahatlama olmaksızın sadece altı ay daha dayanabileceklerini bildirdi.

Otel endüstrisinin öncelikleri konusunda farkındalık yaratmak için AHLA, üyelerini , ülke çapındaki otelciler için bir taban girişimi olan "Otel İşlerini Kurtarmak" için bir araya getirdi . Otelciler tarafından sürdürülen bu çaba, Kongre üyelerine eşi görülmemiş bir birlik ve destek gösterisi olan 200.000'den fazla mektup, çağrı ve tweet ile sonuçlandı. Otel sahipleri arasında yanıt verenlerin yaklaşık yarısı, ticari gayrimenkul borç verenler tarafından haciz riski altındadır.

"Kongrenin siyaseti bir kenara bırakıp en çok etkilenen sektörlerdeki birçok işletmeye ve çalışana öncelik vermesinin zamanı geldi. American Hotel & Lodging Association başkanı ve CEO'su Chip Rogers , oteller hizmet verdikleri toplulukların temel taşlarıdır, güçlü yerel ekonomiler inşa eder ve milyonlarca işi destekler ” dedi . "Her Kongre Üyesi, kapılarımızı açık tutabilmemiz ve çalışanlarımızı geri getirebilmemiz için acil ek desteğe duyulan ihtiyaç konusunda bizden haber almalıdır."

Rogers, Cuma günü Beyaz Saray genelkurmay başkanı Mark Meadows ile yaptığı görüşmede durumun aciliyetini yineledi, ardından Ekonomik Yenilik Grubu'nun ev sahipliğinde iş ve seyahat liderleriyle bir konferans görüşmesi yaptı. Sektör için şu anda en acil endişeler arasında likidite ve borç servisine erişim ve borç koruması yer alıyor.

Rogers, "Bunlar gerçek rakamlar, milyonlarca iş ve onlarca yıldır küçük işlerini kuran insanların geçim kaynakları, çünkü Kongre hiçbir şey yapmadı," dedi. "Binlerce küçük işletmenin ölmesine ve onlarla ilgili tüm işlerin yıllarca kaybolmasına izin veremeyiz." K; TravelDailyNew