Aeroflot Finlandiya'ya uçmaya başladı

Ab'ye henüz sıradan turistlerin ulaşamayan bir başka uçuşu da Aeroflot'a devam ediyor. Havayolu şirketi Moskova'nın Sheremetyevo havaalanından Helsinki'ye uçuşların yeniden başlatılabilir olduğunu duyurdu. İlk uçuş 24 Aralık'ta gerçekleşecek.

Aeroflot Finlandiya'ya uçmaya başladı
Aeroflot Finlandiya ya uçmaya başladı

"24 Aralık'tan itibaren 31 Aralık hariç perşembe günleri uçuşlar gerçekleştireceğiz. Bundan sonra, her Perşembe Mart ayı sonuna kadar, "Finlandiya'da Aeroflot temsilcisi TASS yorumladı.

 

Finlandiya'nın, yüksek Noel sezonunu çoktan "iptal etmiş" olan coronavirus ile bağlantılı olarak ülkenin sıkı bir şekilde kapatılması politikasına sürekli olarak bağlı olduğunu hatırlayın. Karantina olmadan giriş ve kendini izolasyon sadece ab ülkelerinden gelen vatandaşlara izin verilir, enfeksiyon sayısı son iki hafta içinde 100.000 kişi başına 25 olan ve "ikinci dalga" hemen hemen hiç böyle vardır.

 

Sıradan Ruslara gelince, girişleri en az 12 Ocak'a kadar tamamen kapalı olmasına karşın, büyük olasılıkla kısıtlayıcı tedbirler bahara kadar kaldırılmayacak.

 

Turprom daha önce konuyla ilgiliolarak "turistler gemiye binmez: Rosaviation havayollarına bir uyarı göndermişti." Finlandiya'nın olağanüstü hal uygulamaya hazırlandığını ve turizmdeki kısıtlamaların bahara kadar uzatıldığını da unutmamak gerekir