Aeroflot Dünya Havayollarının En dakik’i

Rus havayolları Aeroflot Ağustos ayında binlerce havayolu şirketi arasında arızalar, afetler, geciktirilmeler gibi yaşanan sorunlarda en dakik olduğu ortaya çıktı. Fakat natsper'ın kızları istatistikleri biraz bozsada yine de üstünlüğü tartışılmaz.

Aeroflot Dünya Havayollarının En dakik’i
Aeroflot tarafından gerçekleştirilen gecikmeli uçuşların yüzde 8 i ortalama sadece 66 dakikalık bir gecikmeye sahiptir. Bu dünya sıralamasının standartlarına göre oldukça iyi bir göstergedir

Ağustos ayı sonuçlarına göre Aeroflot, dünya havayollarının dakiklik derecesini aştı. Analitik ajans Cirium'un raporuna göre, Rus ulusal taşıyıcısı, yazın son ayında tarifeli uçuşların %92'sini gerçekleştirdi.

Araştırma metodolojisine göre, gecikmeler kalkış saatine göre değil, uçağın varış havaalanına varışına göre hesaplanır. Norm, 15 dakikadan fazla olmayan bir gecikmedir. Aynı zamanda Aeroflot, rötarlı uçuşlar için %94 dakiklik göstergesine sahiptir.

Analistler, yaklaşımlarını bir yolcunun zamanında gelmesinin önemli olduğu gerçeğiyle açıklıyor. Bu, birçok faktörden etkilenebilir. kötü hava, alternatif bir havaalanına gitme ihtiyacı, havaalanı bekleme alanlarında bulunma vb.

Bu arada, Aeroflot tarafından gerçekleştirilen gecikmeli uçuşların %8'i ortalama sadece 66 dakikalık bir gecikmeye sahiptir. Bu, dünya sıralamasının standartlarına göre oldukça iyi bir göstergedir.

Raporda yalnızca ulusal taşıyıcının listelendiğini unutmayın. Verileri Rusya ve Pobeda'yı içeren kod paylaşım ortaklarıyla birlikte alırsak, bu durumda bile Aeroflot'un dakikliği biraz azalacaktır % 100 üzerinden - %91,76'ya düştü.

En iyi ve güvenilir havayollarının ilk tercih sebebi rezervasyonlarda kendini göstermekte gecikmedi. Müşteri memnuniyetinin her sektörde olduğu gibi, uçak sektöründe’ de en önemli faktör olmaktadır.