ABD Havalimanlarında Koronavirus kontrolü Anlamsız Olduğunu Düşünüyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde, havalimanlarında turistleri koronavirüs açısından kontrol etmenin anlamsız olduğunu düşünüyor . Diğer ülkeler de aynı şeyi yapacak mı? Yurt dışından gelen COVID-19 yolcularının kontrol edilmesi, 14 Eylül Pazartesi gününden itibaren ABD uluslararası havaalanlarında duracaktır. Bu, ABD eyalet portalı cdc, tarafından bildirildi. Şimdiye kadar, Brezilya, İran, Çin, Schengen eyaletleri, Büyük Britanya ve İrlanda gibi "yüksek koronavirüs riski" olan ülkelerin sakinlerinin Amerika Birleşik Devletleri'ne girmesine izin verilen 15 hava merkezinde, gelenler için tarama adı verilen - kapsamlı bir tıbbi muayene - sağlandı. Şu andan itibaren, prosedür uygunsuz olarak kabul ediliyor: bunun için mali ve işgücü maliyetleri yüksek ve etkinliği açık değil - kontrolü geçen 600 binden fazla yolcudan sadece 15'i enfekte tespit edildi, bu% 0,002. Cdc. "Tarama sırasında COVID-19 olan yolcuların semptomları veya ateşi olmayabilir veya yalnızca hafif hastalık belirtileri gösterebilirler, bu da onları virüsü başkalarına bulaştırmaktan alıkoymaz".

ABD Havalimanlarında Koronavirus kontrolü Anlamsız Olduğunu Düşünüyor
Haydar ÇETİN Turizmci Hotel General Manager

ABD Havalimanlarınd Korona kontrolü Anlamsız Olduğunu Düşünüyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde, havalimanlarında turistleri koronavirüs açısından kontrol etmenin anlamsız olduğunu düşünüyor .

Diğer ülkeler de aynı şeyi yapacak mı?

Yurt dışından gelen COVID-19 yolcularının kontrol edilmesi, 14 Eylül Pazartesi gününden itibaren ABD uluslararası havaalanlarında duracaktır. Bu, ABD eyalet portalı cdc tarafından bildirildi. Şimdiye kadar, Brezilya, İran, Çin, Schengen eyaletleri, Büyük Britanya ve İrlanda gibi "yüksek koronavirüs riski" olan ülkelerin sakinlerinin Amerika Birleşik Devletleri'ne girmesine izin verilen 15 hava merkezinde, gelenler için tarama adı verilen - kapsamlı bir tıbbi muayene - sağlandı.

Şu andan itibaren, prosedür uygunsuz olarak kabul ediliyor: bunun için mali ve işgücü maliyetleri yüksek ve etkinliği açık değil - kontrolü geçen 600 binden fazla yolcudan sadece 15'i enfekte tespit edildi, bu% 0,002. cdc "Tarama sırasında COVID-19 olan yolcuların semptomları veya ateşi olmayabilir veya yalnızca hafif hastalık belirtileri gösterebilirler, bu da onları virüsü başkalarına bulaştırmaktan alıkoymaz".

Yabancıların sadece 15 ABD havalimanına gelebilmesi şartı iptal edildi. Amerikan yetkilileri, zorunlu tıbbi tarama yerine, yolcularla "bilgilendirme ve açıklayıcı çalışmaları" güçlendirmeyi, vicdanlarına başvurmayı, sağlıklarını izlemeye çağırmayı, bir pandemi açısından elverişsiz bölgelerden varışta gönüllü olarak kendi kendine izolasyon gözlemlemeyi amaçlamaktadır. Uzmanlar, Amerikan uygulamasının yakında diğer ülkelerde pek çok taraftar bulacağından şüphe ediyor.

Ne de olsa bugün Amerika Birleşik Devletleri, COVID-19 görülme sıklığı açısından dünyanın en olumsuz eyaleti - 6,5 milyondan fazla enfeksiyon vakası ve neredeyse 200 bin ölüm. Turistler arasında popüler olan destinasyonlar, aksine, kısıtlamaları artırıyor

- Türkiye son zamanlarda evrensel bir maske rejimi getirdi , Birleşik Arap Emirlikleri havayollarının uçuşlarında BAE üzerinden Maldivler'den dönen gezginlerin PCR testini üç kez geçmesi gerekecek.

 Rusya’ya gelince, Sağlık Bakanlığı son zamanlarda koronavirüs testinin yeterli etkinliğinden şüphe etti. Ancak, kontrolü zayıflatma niyetinde değiller; alternatif olarak, yurtdışına seyahat edenlerin hepsinin zorunlu aşılama olasılığının dikkate alınması öneriliyor .TourDom,ru