Avrupa Türkiye’yi Çok Riskli Bölgeden, Sadece Riskli Bölgeye Alacak

Avrupanın değerlendirmesinde, kademe küçülmesi tüm ülkeler için değişikliği devam etmekte. Türkiye 6 haziranda çok riskli ülkeden, sadece,riskli ülke statüsüne kavuşacak.Türkiye ile ilgili 6 haziran itibariyle olumlu yankıları, rezervasyonlardaki artışla öncelikli tatil ülke konumuna geçti.

Avrupa Türkiye’yi Çok Riskli Bölgeden, Sadece Riskli Bölgeye Alacak
Sadece bu değişiklikle ilgili tüm rezervasyon talep listelerine sahip seyahat acentelerini biliyor

Türkiye sadece riskli bir bölge ilan edildi. İleriye doğru bir adım atıyor. 6 Haziran'da yüksek riskli bölgeden riskli bölgeye indirilecek. Bentour patronu Deniz Uğur, "bunun rezervasyonları önemli ölçüde artıracağına" inanıyor. Sadece bu değişiklikle ilgili tüm rezervasyon talep listelerine sahip seyahat acentelerini biliyor. Arka plan: Testleri negatif çıkan, aşıları olan ve tamamen iyileşen Türkiye tatilcilerinin dönüşlerinden sonra artık karantinaya alınması gerekmiyor. Uğur, “bunun ailelere yaz tatillerini Türkiye'de geçirmeleri için bir başka güçlü teşvik sağladığına” inanıyor.

RKI: 6 Haziran'dan itibaren olumlu değişiklikler olması turizm adına sevindirici

Yaz tatili yaklaşıyor ve bu nedenle Robert Koch Enstitüsü'nün (RKI) seyahat uyarısı yayınladığı ülkeler ve bölgeler için turizm sektörü için son derece önemli. Değişiklikler her Cuma duyurulacak ve ardından Pazar gece yarısından itibaren geçerli olacak. Bu sefer bildirilecek bazı olumlu değişiklikler var.

İtalya artık bir risk bölgesi değil

Güney Almanya'daki Whitsun tatilinden dönenlerin bir kısmı için tam zamanında, önemli seyahat destinasyonu İtalya'nın artık bir risk bölgesi olmadığı haberi geliyor. Kruvaziyer sektörü de bu karardan memnun kalacak.

Avusturya'da, sadece Tirol ve Vorarlberg eyaletleri hala risk bölgesi olarak kabul edilmektedir. Tirol'deki Jungholz topluluğu ve Vorarlberg'deki Kleinwalsertal ve Mittelberg topluluğu hala hariç tutulmuştur ve bu nedenle bir risk alanı değildir. Komşu İsviçre'de artık Aargau, Basel-Stadt, Basel-Land, Graubünden, Solothurn, Ticino, Zug ve Zürih kantonları için seyahat uyarısı yok.

Hırvatistan'da Dubrovnik-Neretva, Istria, Split-Dalmaçya, Karlovac, Krapina-Zagorje ve Pozega-Slavonia ilçeleri artık bir risk bölgesi olarak görülmemektedir.

Çek Cumhuriyeti, Korsika, Fransız Polinezyası ve Hollanda Karayip adaları Curacao ve Bonaire için de artık herhangi bir uyarı yok.

İsveç, Litvanya ve Norveç'in Troms og Finnmark ve Trondelag eyaletlerinin de notları düşürüldü.