Unutkanlığı Sporla Tedavi Edin

Yaşlılıkta artan unutkanlığı erken dönemde Sporla ile tedavi edin Her birimiz arada bir bir şeyler unutuyoruz. Konsantrasyon zorlukları ve artan unutkanlık yaşın normal belirtileri olsa da, her ikisine de karşı koyabilirsiniz: Burada hafıza eğitimi ve bitkisel ilaçların hafızanızı tekrar harekete geçirmenize nasıl yardımcı olabileceğini öğrenebilirsiniz.

Unutkanlığı Sporla Tedavi Edin
Unutkanlığı Sporla Tedavi Edin

Yazar kasadasınız ve PIN kodunuzu girmek istiyorsunuz. Ama sayı kombinasyonu neydi? Yoksa kız arkadaşına, eşine,dostuna geçen gün okuduğun ve yazarın adını hatırlayamadığın heyecan verici romanı mı anlatıyorsun? Çoğumuz bu tür durumlar yaşadık. Genellikle bu bir endişe nedeni değildir, ancak unutkan anlar birikirse, olası nedenlere bir göz atmaya değer - daha sonra hedefli eylemde buluna bilinir

Turist olmakta unutkanlığınızı tedavi yöntemi olur. Turizm de doğa oksijeni bol, mevsimsel enerjisi çok, insan vücuduna hükmedici bir gücü vardır.

Doğa turizmindeki termal turları, sağlık turları ve yürüyüş gibi turlar yapmanın faydalarını keşfetmekte, henüz geç kalmış sayılmazsınız. Yapılan ve yapılacak olan sporun mutlaka enerjisi oksijenle bütünleştirmeyi unutmayın. Oksijenin az olduğu yerde yapılacak sporun size katkısı fazla olmayacaktır. Suni sporun size katkısı geçici olacak, ilerleyen zamanda yapamadığınız sporun karşılığı size zarar verecektir.

Unutkanlık nereden geliyor ?

Tepki verme yeteneği yaşla birlikte azalır. Bu, saklanan bilgileri doğru zamanda almamızı veya yeni şeyleri hatırlamamızı daha da zorlaştırır. Birçok farklı faktör hafıza bozukluğu riskini artırır:

  • Diabetes mellitus ve diğer metabolik hastalıklar
  • Beyinde yetersiz kan akışı
  • Obezite
  • Yüksek kolestorol
  • Yüksek tansiyon
  • Deprasyon gibi zihinsel hastalıklar

Unutkanlığa karşı ne yapılabilir?

Unutkanlığınilk belirtilerinde harekete geçmek ve onu etkisiz hale getirmeye çalışmak en iyisidir . Hafızanızı geliştirin ve özellikle konsantrasyonunuzu artırın: Bunlar hafıza veya satranç gibi mantık oyunları, PIN gibi şeyleri daha iyi hatırlamak için belirli teknikler olabilir. İyi olan şey, beynimizin hayat boyu öğreniyor olmasıdır.

Beyni zinde tutmanın başka yolları da var:

  • Günlük yaşamda yeterli spor ve egzersiz:En iyi şekilde çalışabilmek için beynimizin iyi bir oksijen kaynağına ihtiyacı vardır. Fiziksel egzersiz kan dolaşımını uyarır ve böylece vücuttaki oksijen beslemesini iyileştirir.
  • Sağlıklı ve dengeli beslenme:Beynimizin iyi çalışması için çok fazla enerjiye ihtiyacı vardır. Hepsinden iyisi, gıda sadece bir enerji kaynağı değil, aynı zamanda bize vitaminler, antioksidanlar ve sağlıklı omega-3 yağ asitleri sağlar.  Bu, beyindeki patolojik değişiklikleri önleyebilir. İyi konsantre olabilmemiz için yeterince içmeliyiz.
  • İyi uyku:Beynin verimliliği için düzenli rahatlama şarttır. Uyku, en uzun ve en rahatlatıcı moladır. Çok az veya çok kötü uyku genellikle konsantrasyonu etkiler ve hatta uzun vadede unutkanlığı artırır.
  • Sosyal ilişkilerisürdürmek: Diğer insanlarla düzenli olarak fikir alışverişinde bulunan herkes, akıl sağlığı ve akıl sağlığı için çok faydalıdır. Sonuçta, başkalarının eşliğinde her zaman yeni dürtüler alırsınız ve yeni perspektiflerle uğraşırsınız.

Ginkgo özel özü EGb 761 ® hafızayı destekler

Beyin koşularına ve sağlıklı bir yaşam tarzına ek olarak , zihinsel performansı iyileştirmek için kullanılabilecek doğadan bitki bazlı bir yardım var. Tebonin ® konzent ® özel Ginkgo ekstresi EGb 761 ® içerir . 

Tebonin ® konzent ® kan akışını artırır, bu da kan akışını iyileştirir ve beyne oksijen daha iyi beslenir. Tebonin ® ayrıca birbirleriyle yeni bağlantılar kurarak veya mevcut olanları değiştirerek sinir hücrelerinin birbirleriyle daha iyi ağ kurmasını sağlar. Böylelikle beyin ömür boyu öğrenmemizi sağlar.