TSA İstatistiği Hafta sonları Ciddi Seyahat Talebi Var

TSA rakamlarının hafta sonlarına yapılan rezervasyonların fazlalığına dikkat çekiyor. Çoğu havayollarının kazanç paylarının yetersizliğinden bahsederken, hafta sonları geçen yıllarla kıyaslamasında yüzde 70 -75  civarında seyretmekte

TSA İstatistiği Hafta sonları Ciddi Seyahat Talebi Var
İşçi Bayramı hafta sonu resmi olmayan yaz sonudur sıcaklıklar biraz düşmeye başlar ve çocuklar ya okula geri dönerler ya da bu hafta geri dönerler

Delta varyantı COVID-19 vakalarında artışa neden olduğu için birçok havayolu şirketi rezervasyonlarda düşüş bildirirken, gezginlerin bu İşçi Bayramı tatili hafta sonu boyunca yazın son nefesini verdiği görülüyor.

Ulaştırma Güvenliği İdaresi (TSA) tarafından bildirilen taramalara göre, genellikle iki yıl öncesine göre yaklaşık yüzde 70-75'e geri döndüğü kabul edilen hava yolculuğu, 2019 yolcu sayısının yüzde 90'ına denk geldi.

2 Eylül Perşembe günü, 1.896.846 kişi güvenlikten geçti - 2019'daki 2.109.858'e kıyasla yüzde 90.

3 Eylül Cuma günü 2.129.999 kişi tarandı, 2019'da aynı tarihte olanın yüzde 96'sı.

Ve 4 Eylül Cumartesi günü, 2019 seviyelerine kıyasla hala yüzde 88'de veya iki yıl önceki 1.755.502'ye kıyasla bu yıl 1.545.955 yolcudaydı.

İşçi Bayramı hafta sonu resmi olmayan yaz sonudur, sıcaklıklar biraz düşmeye başlar ve çocuklar ya okula geri dönerler ya da bu hafta geri dönerler. Bu sebeplerden dolayı, seyahat genellikle bir tür son hurra olarak desteklenir.

Ancak hava yolculuğu, halkın koronavirüsün geçen yıl olduğu gibi yaygın olduğuna dair korkuları nedeniyle Ağustos ortasından başlayarak sayılarda gözle görülür bir düşüş gördü.

Ancak bir ankete göre 51 milyon kişi İşçi Bayramı için seyahat edeceğini söyledi.

Ve AAA sözcüsü daha önce "Yaz sona ererken, İşçi Bayramı çevresindeki seyahat hacimlerinin yüksek kalması bekleniyor" dedi.

Bakalım önümüzdeki günler nasıl sonuçlanacak.