Tatil Yapılacak Ülkelerin Risk Haritası

Bu harita en tehlikeli ve en güvenli seyahat ülkelerini göstermektedir. Sizin için güvenlik önemlidir ve bazen hedefler mali açıdan bakılarak hareket edilir. İşte tam da burada dikkat edi,lmesi gereken seyehat için her türlü önceklikli güvenliğiniz olması gerekir. Fazla bilinmeyen  A3m Risk Haritasını yayınladıç

Tatil Yapılacak Ülkelerin Risk Haritası
destinasyon arayan gezginler arasında sır olarak görülüyordu.

A3m Risk Haritası

Risk haritası, nerede tereddüt etmeden seyahat edebileceğinizi ve yakın gelecekte nerede tatil planlamamanın daha iyi olduğunu gösterir. Bir sonraki tatilinizi nerede geçireceğinizi henüz bilmiyorsanız, bu harita ilginizi çekebilir.

Kısa bir süre önce Ukrayna ve İran, özel bir destinasyon arayan gezginler arasında sır olarak görülüyordu. Şu anda, her iki ülkede de tatilden mümkün olduğunca kaçınılmalıdır: Ukrayna, yaklaşık bir yıldır Rusya ile kanlı bir savaş yürütmektedir. Ve İran'da insanlar kendilerini otoriter rejime karşı savunuyorlar - buna karşılık yöneticiler protestoları acımasızca bastırıyor ve insanları yargısız yargılamayla idam ettiriyor.

Nerelerde araç kullanmak güvenlidir ve nerede potansiyel olarak tehlikelidir? Alman şirketi A3M, risk haritası ile bu soruya cevap vermek istiyor.

Haritada koyu kırmızı "çok yüksek risk" (çok yüksek risk) ile koyu yeşil "çok düşük risk" (çok düşük risk) arasında değişen beş renk derecelendirmesi vardır. Bir ülkenin şu anda nasıl değerlendirildiğini gösterirler. Diğer bazı Avrupa ülkeleri ve Kanada ile birlikte, Almanya nispeten az sayıdaki koyu yeşil ülkelerden biridir. Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Avustralya, Yeni Zelanda, Namibya, Fas (Batı Sahra hariç), Japonya, İspanya, Fransa ve diğer bazı ülkeler gibi açık yeşil renklidir.4Risk Haritası, dünyanın her yerindeki risklere genel bir bakış sağlar

Türkiye veya Güney Afrika gibi diğer popüler seyahat yerleri sarıdır. Sarı şu anlama gelir: Bir yolculuk, artan risklerle ilişkilendirilir, ancak özel önlemler alınmadan mümkündür. Tehlikeler, örneğin artan şiddet suçlarından veya belirli bir sağlık durumundan veya doğal afetlerden kaynaklanabilir.

Uzmanlara göre, kırmızı veya koyu kırmızı ülkeler ancak büyük veya önemli kısıtlamalarla - mümkünse - ziyaret edilebilir. Her durumda, güvenlik konsepti gibi böyle bir alana yapılacak bir gezi için kapsamlı önlemler alınmalıdır.

Kullanıcılar risk haritasına ücretsiz olarak erişebilir, ancak A3'ün gerçekte sunduğu şey çok daha kapsamlıdır: analistler ilgili verileri ve bilgileri günlük olarak tarar ve dünyanın tüm bölgeleri için güncel risk değerlendirmeleri sağlar. A3M müşterileri, en son gelişmelerden haberdar olması gereken seyahat endüstrisindeki şirketleri içerir. Çünkü: Bir A3M çalışanı telefonda "Tüm yıl boyunca bir şeyler oluyor" diyor. Seyahat edilen ülkeleri güvensiz kılan sadece savaşlar değil: "Gösteriler ve siyasi huzursuzluk da olabilir. Elbette son birkaç yıl da pandemiden büyük ölçüde etkilendi." Ayrıca kasırgalar, tsunamiler, depremler veya şiddetli sel baskınları, şiddet içeren suçlar, terörizm ve bir dizi başka faktör gibi doğal olaylar da vardır.