Küresel Zirvesi'nde Büyük Otel Sürdürülebilirlik Girişimini Başlattı

WTTC, Manila'daki Küresel Zirvesi'nde büyük otel sürdürülebilirlik girişimini başlattı. Otel Sürdürülebilirlik Temelleri', konaklamada sürdürülebilirliği sağlamak için bir başlangıç ​​noktası sağlar. Kriterler, otel sürdürülebilirliği için temel olan 12 eylemi içeriyor. Londra, Birleşik Krallık: Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi ( WTTC ), tüm otellerin sorumlu Seyahat ve Turizmi yönlendirmek için asgari olarak uygulaması gereken, dünya çapında tanınan ve koordine edilen bir dizi kriter olan 'Otel Sürdürülebilirlik Temelleri'ni başlattı.

Küresel Zirvesi'nde Büyük Otel Sürdürülebilirlik Girişimini Başlattı
WTTC sektörü ister bireysel bir işletme isterse daha büyük bir grubun parçası olsun

Girişim, bu hafta Manila'da düzenlenen prestijli Küresel Zirvesi'nde bugün başlatıldı ve her otel adresine yardımcı olacak ve çevresel etkilerini iyileştirecek.

Endüstri tarafından endüstri için geliştirilen bu rapor, otel sürdürülebilirliği için temel olan 12 eylemi vurgular ve her otele sürdürülebilirlik yolculuğunda bir başlangıç ​​noktası sağlayarak tüm konaklama endüstrisinde sürdürülebilirliğin temel düzeyini yükseltmeye yardımcı olur.

Girişim, bağlı kuruluşları Jin Jiang Hotels, Louvre Hotels Group ve Radisson Hotel Group, Accor, Barceló Hotel Group, Meliá Hotels International, Indian Hotels dahil olmak üzere Jin Jiang International (Holdings) Co., Ltd. gibi büyük küresel gruplardan şimdiden destek aldı. Company Limited'in (IHCL) yanı sıra Karayip Otel ve Turizm Derneği (CHTA), Hindistan Oteller Birliği (HAI) ve çok daha fazlası gibi dünya çapındaki önemli otel dernekleri. Toplu olarak bu, dünya çapında 50.000'den fazla oteli temsil ediyor.

WTTC'nin 'Otel Sürdürülebilirlik Temelleri', küresel konaklama sektörüne, en azından minimum sürdürülebilirlik gereksinimlerini karşılamalarını sağlamak için alınması gereken olumlu eylemler için bir temel sağlar.

Ancak bu, yolculuklarının sadece başlangıcıdır ve WTTC, sektörü, ister bireysel bir işletme isterse daha büyük bir grubun parçası olsun, her otelin daha gelişmiş çerçevelere ve daha fazla sürdürülebilirliğe geçmesi için 12 temel kriterin ötesinde sürekli iyileştirmeler aramaya teşvik eder. .

WTTC Başkanı ve CEO'su Julia Simpson şunları söyledi: “Önümüzdeki üç yıl içinde minimum düzeyde bir temel sürdürülebilirlik önlemleri sunma yolunda ne kadar küçük olursa olsun hiçbir otelin geride kalmamasını sağlamak için Otel Sürdürülebilirlik Temellerini başlatıyoruz.

“Sürdürülebilirlik tartışılamaz, ancak her küçük otel, nasıl bir fark yaratılacağına dair bilime erişemez. Bu, herkesin küresel bir standarda erişmesini sağlar ve tüketicilerin konferansla seyahat etmelerini sağlar.

"WTTC, konaklama endüstrisinin örnek olarak liderlik etmesini istiyor, böylece sürdürülebilirlik, bu nesil ve sonraki nesil için değişimi ilerletmek için kullanılan temel gereklilik haline geliyor."

WTTC tarafından önde gelen küresel markalar ve endüstri dernekleri ile yakın işbirliği içinde geliştirilen kriterler, otel sürdürülebilirliği için temel olan eylemlere odaklanıyor ve bir dizi kritik konu genelinde turizmin gezegen üzerindeki etkisini ele alıyor.

Bu kriterler, enerji kullanımını ölçmek ve azaltmak, su kullanımını ölçmek ve azaltmak, atıkları belirlemek ve azaltmak ve karbon emisyonlarını ölçmek ve azaltmak için eylemleri içerir.

Aynı zamanda, bir keten yeniden kullanım programı, yeşil temizlik ürünlerinin kullanımı, plastik pipetlerin, karıştırıcıların ve tek kullanımlık plastik su şişelerinin ortadan kaldırılması, toplu buklet dispenserlerinin uygulanması ve yerel toplulukların yararına olacak önlemleri içermektedir.

WTTC şimdi dünyanın dört bir yanındaki otel işletmecilerini, sahiplerini, dernekleri ve yatırımcıları girişimi resmi olarak desteklemeye ve önümüzdeki üç yıl içinde kriterleri uygulamak için ağlarında çalışmaya çağırıyor.

Sürdürülebilir Konaklama İttifakı Başkanı Wolfgang M. Neumann şunları söyledi: “Gezegenimizin ve insanlarının geleceğini garanti altına almak için her sektör üzerine düşeni yapmalıdır.

Birçok şirket büyük adımlar atıp öncülük ederken, diğerleri henüz ilk adımlarını atıyor.

Otel Sürdürülebilirlik Temelleri , otellerin daha sürdürülebilir hale gelmek için atabilecekleri en basit adımları anlayarak, tüm konaklama endüstrisinde sürdürülebilirliğin temel düzeyini yükseltmeye yardımcı olacaktır.

“Bu girişim , başlangıç ​​noktası ne olursa olsun, her otelin olumlu bir çevresel etki elde etmek için stratejik ve ilerici bir yaklaşım benimsemesini sağlayacak olan Sürdürülebilir Otelcilik İttifakı'nın Net Pozitif Konukseverliğe Giden Yolu için bir basamak görevi görüyor .”

Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi CEO'su Randy Durband şunları söyledi: “Bu Otel Sürdürülebilirlik Temelleri, otellerin sürdürülebilirlik yolculuklarında ilk adımı atmaları için mükemmel bir yoldur.

“Oteller için GSTC Endüstri Kriterleri, sürdürülebilir konukseverlik için küresel standart olarak hizmet ediyor ve temel ilk adımlar olarak küresel ortaklarımız tarafından sıkça bahsedilen sekiz kriterden Temeller haritası olarak hizmet ediyor. Bu nedenle, GSTC bu programın uygulanmasını destekliyor ve bunlara uymayan kullanıcıları şu anda bunu yapmak için hızlı hareket etmeye teşvik ediyoruz.”

Julia Simpson, Manila'daki Küresel Zirvesi'nde sahnede, delegelere, otel gruplarının, markaların ve operatörlerin, bir dizi oteli temsil eden sahiplerin yanı sıra, girişimi onaylayarak ve Yeşil Konaklama Trendleri Anketini tamamlayarak WTTC'nin tanınan destekçileri olabileceğini söyledi ( GLTS) performanslarını kıyaslamak ve ilerlemeyi takip etmek için.

Başlangıçta 12 kriterden sekizi zorunludur, diğerleri ise ilk üç yıl içinde taahhüt edilebilir ve kapsanabilir.

Bu, tüm paydaşlar için net bir başlangıç ​​noktası sağlar ve küresel otel endüstrisinde minimum düzeyde sürdürülebilirlik sağlanmasını sağlar.

Kriterler, WTTC liderliğinde ve Sustainable Hospitality Alliance'ın desteğiyle 11 otel şirketinden oluşan bir çalışma grubu aracılığıyla geliştirildi. Sektördeki ortak paydayı ve en çapraz sürdürülebilirlik eylemlerini gerçekten temsil etmeleri için birkaç sektör istişaresinin ardından gözden geçirildi, tartışıldı ve yeniden işlendi. Çalışma grubu üyeleri arasında Accor, Barcelo Hotel Group,  bağlı kuruluşları Deutsche Hospitality dahil olmak üzere Huazhu Group Limited , Indian Hotels Company Limited, Jin Jiang Hotels, Louvre Hotels Group, Meliá Hotels International, Minor International, NH Hotel Group ve Radisson Hotel Group yer alıyor.