ITIC Küresel Sürdürülebilir Turizm Projeleri

ITIC Küresel Turizm Yatırım Zirvesi, sürdürülebilir turizm projelerine yapılan yatırımların geleceğini tartışmak üzere 8 Kasım Salı günü Londra'da WTM ExCel'de ve 9 Kasım 2022 Çarşamba günü Canary Riverside Plaza Otel'de gerçekleştirilecek.

ITIC Küresel Sürdürülebilir Turizm Projeleri
Hafifletici unsurların geliştirilmesinde hazırlık derecesinin artırılmasına önemli ölçüde katkıda bulunacak

ITIC Küresel Yatırım Zirvesi, sürdürülebilir turizm projelerine yapılan yatırımların geleceğini tartışmak için toplandı

Dünya Bankası yakın zamanda, yüksek enflasyon, faiz oranlarındaki artış ve gelişmekte olan ülkelerin artan borç yükünün birleşik etkileri nedeniyle dünyanın 2023'te resesyona tehlikeli bir şekilde yaklaşabileceği konusunda uyardı.

Ancak, bu ekonomik belirsizlikler zemininde, Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi Asya-Pasifik seyahat endüstrisinin gelecek yıla kadar tamamen toparlanabileceğini tahmin ettiğinden, seyahat ve turizm endüstrisi bir umut ışığı veriyor . Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) ), uluslararası turist varışlarının 2021'deki aynı döneme kıyasla Ocak-Temmuz 2022 arasında (+172) neredeyse üç katına çıkmasıyla turizmin güçlü toparlanma işaretleri gösterdiğini belirtti.

ITIC'in uzun zamandır beklenen yıllık etkinliği, Botsvana'yı Zirve için Birinci Kademe Ortağı olarak sergileyecek ve bu, potansiyel katılımcıların bu güzel destinasyonun yeni turizm yatırım fırsatlarını keşfetme konusundaki ilgisini tetiklemek için bir sıçrama tahtası görevi görecek. Yatırımcılar için adil bir geri dönüş sağlarken sosyal içerme ve çevrenin korunması ile mirasını gelişmelere entegre eden sürdürülebilir bir turizm destinasyonu.

ITIC Başkanı ve UNWTO'nun eski Genel Sekreteri Dr Taleb Rifai, önümüzdeki ITIC Küresel Yatırım Zirvesi'nin “birkaç turizm destinasyonunun, hafifletici unsurların geliştirilmesinde hazırlık derecesinin artırılmasına önemli ölçüde katkıda bulunacağından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. herhangi bir küresel durgunluğun üzerlerindeki etkileri ve sürdürülebilir dönüşümleriyle yeni fırsatlar yaratıyor.”

Buna ek olarak, ITIC Küresel Yatırım Zirvesi, sürdürülebilirlikteki yeni trendler, otellerin ve turistik cazibe merkezlerinin yatırım getirisini etkileyen müşteri davranışlarındaki değişiklikler hakkında düşündürücü içgörüler sunarak, seyahat ve turizm sektörünün 2023 genel görünümünü ortaya çıkaracak. turizmde yatırımları çeken kritik faktörler, özellikle teşviklerin ve elverişli politikaların doğru karışımı.

Zirve sırasında Botsvana, Brezilya, Umman, Tanzanya, Saint Lucia ve Bulgaristan'dan akıllı şehirler, gayrimenkul, turizm ve otel projeleri konuları sunulacak. Ayrıca, Commonwealth Bakanlar Paneli, yatırımı artırmak için Commonwealth içinde ortaya çıkan fırsatlara ışık tutarken, finansal analistler Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ESG) yatırım yaklaşımlarını açıklayacak.

Zirvenin dinleyicileri ve konuşmacıları, dünyanın her yerinden politika yapıcılar, çeşitli ülkelerin Turizm Bakanları, yatırımcılar, karar vericiler ve turizm sektörünün proje sahipleri/geliştiricilerinden oluşacaktır. Gelecekteki küresel seyahat ve turizm sektörünün dayanıklılığını şekillendirmek için ele alınacak çeşitli konuları tartışmak üzere bir araya gelecekler.

Zirve sırasında ITIC, potansiyel yatırımcılara ve geliştiricilere birkaç güvenilir turizm projesini açıklayacak. 7 Kasım Pazartesi ve 8 Kasım Salı günü ITIC, Proje Geliştiricileri ve ITIC Ekibi arasında projelerinin yatırım potansiyelini tartışmak üzere toplantıları kolaylaştırmak için Güney Galeri'deki WTM ExCel'de bir Anlaşma Odası oluşturacak. 9 Kasım Çarşamba günü Canary Riverside Plaza Hotel'de, seyahat ve turizm sektöründe yatırımları hızlandırmaya adanmış ortak girişimleri/ortaklıkları teşvik etmek için küresel işletmelere erişim sağlayan yuvarlak masa toplantıları ile tam günlük zirve sırasında bir Anlaşma Odası ve ağ oluşturma alanı da mevcut olacak.

 

IFC ve Brezilya Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle, zirve programı, yatırım arayışındaki projelerinin potansiyelini tartışmak için turizm geliştiricilerine büyük iş değeri katacak elverişli bir ağ oluşturma ve iş ortamı sağlayacaktır. ITIC, zirveden sonra proje sahipleri/geliştiriciler, potansiyel yatırımcılar ile takibi sağlayacak ve seçilen güvenilir projelerdeki yatırımları kaynaklayacak, kolaylaştıracak ve yapılandıracaktır.

 

Farklı panel tartışmalarına katılımlarını onaylamış kişiler arasında:

 • Hon. Botsvana Çevre ve Turizm Bakanı Philda Nani Kereng;
 • Hon. Jamaika Turizm Bakanı Edmund Bartlett;
 • Hon. Elena Kountoura, Avrupa Parlamentosu Üyesi;
 • HE Nasise Challi Jira, Turizm Bakanı, Etiyopya;
 • Ürdün Turizm ve Eski Eserler Bakanı Sayın Nayef Al-Fayez;
 • Mısır Turizm ve Eski Eserler Bakanı Sayın Ahmed Issa;
 • Cuthbert Ncube, İcra Kurulu Başkanı, Afrika Turizm Kurulu;
 • Sadia Sajjd, Birleşik Krallık, İrlanda, Danimarka ve Malta, IFC Ülke Müdürü;
 • Ken Osei, Baş Yatırım Sorumlusu, IFC

ITIC CEO'su İbrahim Ayoub, ITIC Küresel Yatırım Zirvesi'nin beş yıllık bir süre içinde, dünyanın seyahat ve turizm ortamında kaçırılmayacak bir etkinlik haline gelmesine seviniyor. Ayoub, “Farklı paydaşları 2023 için başlangıç ​​bloklarında yer almaları için güçlendirecek” dedi.

Etkinliğe katılmak için delegelerin aşağıdaki bağlantılara kaydolmaları gerekir:

 1. 8 Kasım 2022 Salı günü WTM ExCel – Insight Stage'deki etkinlik, Buradan kaydolun
 2. 9 Kasım 2022 Çarşamba günü Canary Riv-erside Plaza'da yapılacak tam gün Yatırım Zirvesi için Hotel, Canary Wharf, buradan kaydolun veya www.itic.uk adresini ziyaret edin