Beds ve More Bağımsız Seyahat Acenteciliği Amaçlıyor

Sadece otel rezervasyonları için yeni Schmetterling sistemi, dünya çapında 1,5 milyonun üzerinde konaklama, kullanım kolaylığı. Serbestçe ayarlanabilen komisyon oranları ile sabit satışlarda puan kazanmayı hedefliyor. QTA tüm üyelerinin Beds and More'a erişimi var.

Beds ve More Bağımsız Seyahat Acenteciliği Amaçlıyor
Müşteriler tüm seyahat belgelerini seyahat satıcılarından alır tahsilatı da acente tarafından yapılır

chmetterling işbirliğinde projeden sorumlu olan Mario Klemm, platforma 70 yatak bankasının bağlı olduğunu söylüyor; Expedia, Booking ve Hotelbeds gibi küresel oyuncular dahil. "Amacımız, küresel otel endüstrisinin tüm yelpazesini hızlı ve kolay bir şekilde rezerve edilebilir hale getirmekti" diyor.

Klemm, Haziran ortasında kullanıma sunulan platformun istikrarlı ve güvenilir olduğunu bildirdi. Arama gibi ayrıntılar sürekli olarak geliştirilmekte. İyileştirmelerin çoğu kullanıcı önerilerinden kaynaklanmaktadır. Diğer değişiklikler mevcut durumdan kaynaklanmakta. Örneğin, ücretsiz iptal süresi varıştan önceki dört haftadan iki haftaya kısaltılmıştır.

Esnek komisyon

B2C alanındaki rezervasyon portallarında olduğu gibi, seyahat acenteleri de çok sayıda kriteri kullanarak Beds and More'u arayabilir ve sonuçları sıralayabilir. İstediğiniz marjı ekleyebileceğiniz net fiyatlar gösterilir. Sonunda müşteri, seyahat acentesi marjı dahil toplam fiyatı görür. Standart yüzde on komisyondur, ancak seyahat acentesi, müşterinin kendi iş yüküne ve varsayılan fiyat duyarlılığına bağlı oranı bireysel olarak belirleyebilir.

Müşteriler tüm seyahat belgelerini seyahat satıcılarından alır, tahsilatı da acente tarafından yapılır. Belgeler yalnızca müşteriye doğrudan talep üzerine gönderilir; iletişim genellikle müşteri ile acente arasındadır. Ancak acil durumlar için müşterinin doğrudan iletişime geçebileceği bir servis merkezi var, diyor Klemm.

Çevrimiçi portallarla göz hizasında

Klemm, seyahat acentelerinin operatörden bağımsız otel rezervasyon çözümüne ilgisinin harika olduğunu söylüyor. Korona pandemisinin ardından seyahat kısıtlamaları nedeniyle rezervasyon hacmi elbette sınırlı. Odak noktası, yerel bölgedeki, yani Almanya içindeki ve komşu ülkelerdeki destinasyonlara yönelik taleptir. Ancak, otel sektörü uzmanı Klemm'e göre, çerçeve koşulları tekrar normalleştiğinde, sabit satışların önde gelen çevrimiçi ve doğrudan pazarlamacıların rekabetine karşı kendini göstermesini sağlayan rezervasyon aracı güçlü bir yükseliş yaşayacak.