Antalya Ekim sonu Ayakkabı Fuarına Ev Sahibi

Türkiye bu ay Antalya'da uluslararası ayakkabı fuarına ev sahipliği yapacak Expo'nun hedefi Türk ayakkabı sektörünü dünyaya tanıtmak, sektörde katma değer yaratmak, sürdürülebilir ihracat için platform oluşturmaktır.

Antalya Ekim sonu Ayakkabı Fuarına Ev Sahibi
Antalya Ekim sonu Ayakkabı Fuarına Ev Sahibi

Türkiye'nin Akdeniz tatil kenti Antalya, bu ayın sonunda 100 yerli üretici ve 1.000 yabancı alıcıyla uluslararası bir ayakkabı fuarına ev sahipliği yapacak.

Fuardan Çarşamba günü yapılan yazılı açıklamada, 28-30 Ekim tarihleri ​​arasında düzenlenecek olan Eksposhoes'un 9.'suna başta Rusya, Balkanlar ve Avrupa'dan olmak üzere yabancı ziyaretçiler katılacak.

Fuarın CEO'su Erkan Demir, Türk ayakkabı sektörünün küresel ayakkabı pazarının önemli oyuncularından biri olduğunu söyledi.

Fuarın hedefinin Türk ayakkabı sektörünü dünyaya daha net tanıtmak, ticari ilişkileri güçlendirerek ve sürdürülebilir ihracat için bir platform oluşturarak potansiyeli ve katma değeri artırmak olduğunu vurguladı.

"Ekonomik ve sosyal hayattaki dengenin alt üst olduğu bir dönemde tüm önlemlerimizi alacak ve bine yakın yabancı profesyonele ev sahipliği yapacağız." Dedi.

"Tek hedefimiz ihracatın kesintiye uğramaması. Sektörümüze ve ülkemize katkı sağlamaya devam edeceğiz" dedi.

Turizm ayakkabı fuarının açılışı ile, devam eden süreçtede farklı sektörlerden fuarın önü açık olsun.

Bu günlerde tüm fuar faaliyetlerinin iptal olduğu bir dönemde, fuarın açılacak ve ayakkabı için hizmet verecek. Ülke ekonomilerinin zor dönemlerden geçtiğini biliyoruz. Fransa’nın ekonomisini durdurmadan ohal ilanı dahil ülkeler temkinli davranmakta. Ülkemizde alınan tedbirlerin halk sağlığına örnek ülke konumunda olması ayrı bir mutluluk. Otellerin ise hala ilk öncelikli turizm alanı içinde olması da sevindirici. Temennimiz covid-19 tedbirlerinin ticari boyutunda da sağlanan güvenin devam etmesi.