Turizm Endüstrisindeki Almanya'da Artan Zorluklar

Yeni turizm danışma kurulunda ATV'den üç temsilci: Federal Ekonomi ve İklim Koruma Bakanlığı, danışma kuruluna Anke Budde, Christian Günther ve Michael Buller'ı atadı.  Hamburg/Unterhaching, xx. Nisan 2022 (w&p) - En yüksek federal ajanstan üçlü onur: Anke Budde, Christian Günther ve Michael Buller ile birlikte. Turizm Çeşitliliği için Eylem İttifakı'nın ( ATV ) oluşturduğu Turizm Soruları Danışma Kurulu'na üç sektör temsilcisi* atandı.

Turizm Endüstrisindeki Almanya'da Artan Zorluklar
Seyahat endüstrisindeki girişimcilerin yanı sıra dernek temsilcileri ve bilim adamları

Ait olmak. Komite, 20. yasama döneminde, başkanlığını Bakan Dr. Robert Habeck ayakta. Yeni Danışma Kuruluna, Federal Hükümet Deniz Ticareti ve Turizm Koordinatörü Claudia Müller (Bundestag Üyesi) başkanlık ediyor. Anke Budde ve Christian Günther'in Danışma Kurulu'na yeni üyeler olarak atanması ve birkaç yıldır organın üyesi olan Michael Buller'ın atanması, başlangıçta mevcut yasama dönemi için geçerlidir ve buna göre uzatılabilir.

Danışma Kurulu, bakanlığa temel turizm konularında tavsiyelerde bulunur. 30'a kadar üyeden oluşan komite, sektördeki farklı sektörlerin endişelerini ve çıkarlarını tartışıyor. Bu şekilde, seyahat endüstrisindeki girişimcilerin yanı sıra dernek temsilcileri ve bilim adamları, endüstrinin karşı karşıya olduğu fırsatlar ve zorluklar hakkında önemli bilgiler sağlar. Bu sayede turizm politikasının gelecekteki şekillenmesinde belirleyici bir etkiye sahiptirler.

Bağımsız Seyahat Şirketleri İttifakı ( asr ) Başkan Yardımcısı Anke Budde, "Sektörümüz iki yıldır sürekli baskı altında" diyor . “Önümüzdeki yıllarda iklim değişikliği, sürdürülebilirlik ve mevcut genel siyasi durum gibi acil sorunlar açısından zorlukları yoğunlaştırması muhtemeldir. Christian Günther, Michael Buller ve diğer silah arkadaşlarıyla birlikte turizm endüstrisi için güçlü bir ses oluşturabildiğim için çok mutluyum.”

Verband Internet Reisevertrieb eV'nin ( VIR ) yönetim kurulu üyesi Michael Buller, "Danışma kuruluna yeni atanmam büyük bir onurdur," diye ekliyor . “Turizm endüstrisi hala son derece değişken ve eski gücüne geri dönüş yolunu henüz bulamadı. Kalifiye işçi sıkıntısı, genç yeteneklerin teşviki ve aynı zamanda acilen ihtiyaç duyulan dijitalleşmenin yaygınlaşması gibi akut sorunlar acil çözümler gerektiriyor. Burada sektördeki meslektaşlarımla birlikte uzmanlığıma katkıda bulunmaktan çok mutluyum.”

Almanya'daki Federal Kamp Endüstrisi Birliği ( BVCD ) Genel Müdürü Christian Günther, "ATV meslektaşlarım Anke Budde ve Michael Buller ile birlikte BMWK'nın yeni danışma organının bir parçası olmayı gerçekten dört gözle bekliyorum" diye ekliyor .

"Son olarak kamp sektörü ile birlikte uzun yıllardır gelişen bir kesim bakanlığın danışma kurulunda temsil ediliyor. Ayrıca atamamızı turizm çeşitliliği eylem ittifakı için büyük bir başarı olarak görüyoruz ve sektörümüzün ihtiyaçlarına yönelik politik anlayışın gelişmeye devam etmesini sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

 Turizm danışma kurulunda güçlü bir şekilde temsil edilen seyahat satışları. Dört büyük turizm derneğinin tamamı hükümetin yeni turizm danışma kurulunda yer alıyor. DRV ve VIR'ye ek olarak, VUSR ilk kez Ekonomi Bakanlığı'na turizm konularında tavsiyelerde bulunan komitede Başkan. Marija Linnhoff tarafından temsil edilmekte.

Ayrıca, Kamp Endüstrisi Federal Birliği'nden (BVCD) Christian Günther ve tekrar orada olacak olan ASR'den Anke Budde de yeni.

Bağımsız Seyahat Acenteleri Birliği'nin (VUSR) basın açıklamasına göre, turizm endüstrisindeki artan zorluklar göz önüne alındığında, satış perspektifini siyasi tartışmaya daha da fazla dahil etmek önemlidir.

 VUSR'ye ek olarak, ASR, Anke Budde'nin ilk atamasını onaylayan Ekonomi ve İklim Koruma Bakanlığı'nın yeni Turizm Danışma Kurulu'nda da temsil edilecek. Derneğin Facebook sayfasında "Turizm orta sınıfını şekillendirmeye yardımcı olun ve güçlü bir ses verin" diyor.

Almanya'daki Kamp Endüstrisi Federal Birliği'nden (BVCD) Christian Günther de komitede yeni. En yakın zamanda, son 19. yasama dönemindeki organ 22 üyeden oluşuyordu.

Yetkiliye göre, tüm üyelerin güncellenmiş listesi yakında web sitesinde yayınlanacak.BMWK yayınlanacak. Amadeus, Lufthansa, Bahn ve TUI ile yapılan işlerde olduğu gibi, RDA ve Dehoga gibi diğer birçok dernek de danışma kurulunda temsil edilmektedir.