Thomas Cook, Büyük Britanya'da bir seyahat portalı olarak yaşıyor

Thomas Cook, Büyük Britanya'da bir seyahat portalı olarak yaşıyor Corona krizinin ortasında, iflas eden grubun ticari marka haklarının sahibi olan Çinli Fosun Grubu, İngiltere'de paket turların ve ek hizmetlerin rezerve edilebileceği bir web sitesini etkinleştirdi. Teklif başlangıçta İtalya, Yunanistan ve Türkiye gezilerini içeriyor. Geçen hafta İngiltere'deki bir satış platformu olarak Thomas Cook'un çok yakında bir tür mucizevi dirilişi kutlayabileceğine dair haberler yayıldığında, bazıları bunun kötü bir şaka olduğuna inanıyordu. Ancak ticari marka haklarını önceki hissesinden kalandan satın almış olan Çin holdingi Fosun şimdi ciddi. Web sitesi çarşambadan beri thomascook.com'da yayında . Ürün başlangıçta İngilizlerin karantina kısıtlamaları olmadan seyahat etmesine izin verilen hedeflerle sınırlıdır, uçuşlar ağırlıklı olarak Easyjet ile yapılır. Thomas Cook, müşterilere, rezervasyonu yapılan destinasyonun seyahat koşullarında bir değişiklik olması durumunda başka destinasyonlara ücretsiz olarak yeniden rezervasyon yapabileceklerini garanti ediyor.

Thomas Cook, Büyük Britanya'da bir seyahat portalı olarak yaşıyor
Haydar ÇETİN Turizmci Hotel General Manager

Thomas Cook, Büyük Britanya'da bir seyahat portalı olarak yaşıyor

Corona krizinin ortasında, iflas eden grubun ticari marka haklarının sahibi olan Çinli Fosun Grubu, İngiltere'de paket turların ve ek hizmetlerin rezerve edilebileceği bir web sitesini etkinleştirdi. Teklif başlangıçta İtalya, Yunanistan ve Türkiye gezilerini içeriyor.

Geçen hafta İngiltere'deki bir satış platformu olarak Thomas Cook'un çok yakında bir tür mucizevi dirilişi kutlayabileceğine dair haberler yayıldığında, bazıları bunun kötü bir şaka olduğuna inanıyordu. Ancak ticari marka haklarını önceki hissesinden kalandan satın almış olan Çin holdingi Fosun şimdi ciddi. Web sitesi çarşambadan beri thomascook.com'da yayında .

Ürün başlangıçta İngilizlerin karantina kısıtlamaları olmadan seyahat etmesine izin verilen hedeflerle sınırlıdır, uçuşlar ağırlıklı olarak Easyjet ile yapılır. Thomas Cook, müşterilere, rezervasyonu yapılan destinasyonun seyahat koşullarında bir değişiklik olması durumunda başka destinasyonlara ücretsiz olarak yeniden rezervasyon yapabileceklerini garanti ediyor.

50 çalışan ve yalnızca çevrimiçi iş

" Financial Times " a göre, Thomas Cook işe 50 çalışanla başlayacak, bunların çoğu, CEO Alan French gibi, eski Cook çalışanları. Çevrimiçi seyahat acentesi, büyük yatak bankaları ve konsolidatör Paxport ile çalışır. Yatak bankalarının içeriğinin yanı sıra Fosun otel markaları Club Med, Casa Cook ve Cooks Club da satılmakta olup, kiralık araç ve transferler de rezerve edilebilmektedir.

Para sadece yolculuktan sonra akar

Yeniden başlatmanın yapımcıları, iflasın birçok müşteriyi ve çalışanı etkilemesinin ardından Thomas Cook markasının ağır bir yük taşıdığı konusunda açıkça anlaşılıyor. En azından bundan dolayı değil, bir güven modeli, müşteri fonlarının şirkete yalnızca müşteri tatilden döndükten sonra akmasını sağlamalıdır. Bu model Thomas