Rusya’dan Türk Turizmini Sevindiren Haber Geldi

Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova tarafından yapılan açıklamada, 22 Haziran'dan itibaren Türkiye ile tam ölçekli hava trafiğine yeniden başlama kararı alındığı açıklandı. 2021 yılı sezonu tamamen eskisi gibi kaldığı yerden turizm başlayacak.

Rusya’dan Türk Turizmini Sevindiren Haber Geldi
Türkiye ile hava trafiği 22 Haziran'dan itibaren tamamen eski haline getirilecek

2021 yılında Rus turistlerin ne olacağı sürekli konuşulan, turizmcilerin gündeminden hiç düşmeyen beklentiler vardı. Nihayet Rusya’dan sevindirici turizm haberi Başbakan Yardımcısı Turizmcilerin haberi alır almaz bayram havasına büründüğü ve açılmayan otellerin ise bugün itibariyle bayram havasına girdi.

Türkiye ile hava trafiği 22 Haziran'dan itibaren tamamen eski haline getirilecek Rusya Federasyonu genel merkezi, 22 Haziran'dan itibaren Türkiye ile tam ölçekli hava trafiğine yeniden başlama kararı aldı.

RIA Novosti'nin haberine göre bu, Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova tarafından belirtildi. Türkiye'de Rusya Federasyonu'ndan uzmanların yaptığı incelemenin sonuçları da sunulmuştur.

Yerel tatil yerlerinde bir maske rejimi gözlemlenir, maskeler ve dezenfektanlar bulunur, önlemlere uygunluğun kontrolü düzenlenir. Ayrıca 28 Haziran'dan itibaren ABD, Belçika, Bulgaristan, İrlanda, İtalya, Ürdün, Kıbrıs ve Kuzey Makedonya ile uçuşların yeniden başlaması planlanıyor.