Bild den Gizli Turist İzlenimleri

urist gibi gelen Alman Bild muhabiri Antalya izlenimlerini yazdı Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Bild'in muhabiri Michael Quandt, uçağa binip turist gibi Antalya'ya tatile geldi. Türkiye'nin salgına karşı eksiksiz önlemler aldığını yazdı. Pandemi sürecinin yerini normalleşme dönemi alırken, Avrupa Birliği ülkelerinin birçoğu 15 Haziran itibariyle sınırlarını birbirlerine açtı. Rusyadan sonra Türkiye'ye en çok turist gönderen 2. ülke olan Almanya'nın Türkiye'ye karşı seyahat uyarısı 31 Ağustos'a kadar devam ediyor. 

Bild den Gizli Turist İzlenimleri
Haydar ÇETİN Turizmci Hotel General Manager

Bild den Gizli Turist İzlenimleri

Turist gibi gelen Alman Bild muhabiri Antalya izlenimlerini yazdı

Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Bild'in muhabiri Michael Quandt, uçağa binip turist gibi Antalya'ya tatile geldi. Türkiye'nin salgına karşı eksiksiz önlemler aldığını yazdı.

Pandemi sürecinin yerini normalleşme dönemi alırken, Avrupa Birliği ülkelerinin birçoğu 15 Haziran itibariyle sınırlarını birbirlerine açtı. Rusyadan sonra Türkiye'ye en çok turist gönderen 2. ülke olan Almanya'nın Türkiye'ye karşı seyahat uyarısı 31 Ağustos'a kadar devam ediyor. 

Hürriyet'te yayınlanan habere göre, Almanya'da çokça konuşulan bu durumu yerinde görmek isteyen Bild gazetesi muhabirlerinden Michael Quandt, Türkiye'ye geldi ve Berlin'den Antalya'ya uçak yolculuğundan oteldeki önlemler ve dönüşe kadar tatil sürecinde yaşadığı tüm detayları haberleştirdi.

ANTALYA BERLİN'DEN DAHA TEDBİRLİ

'Cankurtaran bile maske takıyor' başlığı altında Michael Quandt imzasıyla yayınlanan haberde seyahatte alınan önlemler adım adım anlatıldı.

Antalya havalimanında alınan önlemlerin Berlin Tegel Havalimanı’ndan daha sıkı uygulandığının altını çizdi.

Uçuş süresince maske takmak zorunlu. Kurala uymayanlara 70 ile 700 Euro arasında ceza kesiliyor. Maske takmamak için direnen yolcular aktarma yapılacak havaalanında uçaktan indiriliyor.

Antalya Havaalanı’nda tüm gelen yolcuların ateşi ölçülüyor. Ateşi 37.8’den yüksek çıkanlara hemen havaalanında corona virüs testi uygulanıyor.

Uçaktan alana ve alandan da otele kadar otobüsle yapılan transferlerde her iki koltuktan birinin boş bırakılması zorunlu.

Otele girişte içecek ikramı yerine müşterilere el temizliği için dezenfektan veriliyor ve ateşi yeniden ölçülüyor. Otel odasının banyosunda da temizlik için tüm önlemler alınmış.

Antalya’daki oteller kapasitelerinin yarısı kadar müşteri kabul ediyor. Şezlonglar arasında 2-3 metre ara bırakılmış. Cankurtaran Caner Budak (28) maskeyle zor olduğunu söylüyor. Ama "hiç tatilci gelmemesinden iyidir" diye de ekliyor.

ANTALYA İYİ

Otellerde açık büfe uygulaması artık yok. Yemekler müşterilerin tabağına eldivenli ve maskeli görevliler tarafından servis ediliyor.

Gazetenin muhabiri Berlin’e dönüşünden 30 saat önce Antalya’da hastanede corona virüs testi yaptırdığını ve sonucun negatif çıkması üzerine uçtuğuna da haberde yazdı. Muhabir, "Böylece Berlin’de 14 gün karantinada tutulmaktan kurtuldum" dedi.

Dönüş yolunda uçakta yolculara bilgilendirmek amacıyla broşürler dağıtıldığını da yazan muhabir, Berlin Tegel Havaalanı’ndaki uygulamayı ise şöyle kaleme aldı: "Havaalanında kontrol yok, uyarı yok. Berlin Tegel Havaalanı’nda uygulanan sosyal mesafe kuralı ve hijyenik önlemler de Antalya Havaalanı ile kıyaslandığında kötüydü" NTY haber kaynağı