Antikor testine Dünyada İlk defa, İngiltere Halkıyla Başlayacak

İngilterenin uzun soluklu çalışmasından sonra Antikor test çalışmalarını halkla paylaştı.  Covid enfeksiyonu Pozitif test sonucu olanlara, antikor korumasına duyarlı halkın bilinçlenmesi hayati önem taşıdığı vurgulandı. 18 yaş üstü tüm covid vakalarında antikor uygulaması yapılabilecek.

Antikor testine Dünyada İlk defa, İngiltere Halkıyla Başlayacak
Koronavirüs testi pozitif çıkanlardan 8 bin kişiye evde tamamlamaları ve analiz için geri gönderilmeleri için iki parmakla prik antikor testleri gönderilecek

Antikor testleri ilk kez halka sunuldu. Şimdi ise ikna çalışmaları, gönüllü covidten kurulmak isteyenlerde uygulanacak. İngiltere Hükümeti, Konumunda antikor testinin belirli bir programa göre olduğunu bildirdi. Testinde pozitif çıkan kişilere, coronavirüs'le ilgili iyileşme yöntemi olduğu açıklandı.

Günde binlerce yetişkine test sunacak olan program, Covid enfeksiyonu ve aşılama sonrası antikor korumasına ilişkin anlayışı geliştirmeyi ve “hayati” veriler elde etmeyi amaçlıyor.

Salı gününden itibaren, dört Birleşik Krallık ülkesinden 18 yaşın üzerindeki herkes PCR testi alırken programa dahil olabilir.

Koronavirüs testi pozitif çıkanlardan 8 bin kişiye evde tamamlamaları ve analiz için geri gönderilmeleri için iki parmakla prik antikor testleri gönderilecek.

İlki pozitif sonuçtan sonra mümkün olan en kısa sürede, ikincisi ise 28 gün sonra uygulamaya alınacak.

Programı yürüten Birleşik Krallık Sağlık Güvenliği Kurumu, İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda'daki NHS test ve izleme hizmetleriyle birlikte çalışacak ve sonuçları Birleşik Krallık'taki pozitif vakalardaki antikor düzeylerini izlemek için kullanacak.

Proğramın İngiliz halkında çok olumlu ve yararlı bir proğram olduğu açıklanırkeni İngiliz halkın tam destek veilmesi yönünde açıklamalarda bulunuldu.