ALP Bölgesinde Oteller Yürüyüş destinasyonu Başlattı

Wander otel sitesinde, 148'i Almanya'da olmak üzere dağ sporları ve yürüyüş tatilcileri konusunda uzmanlaşmış 1.000'den fazla konaklama yeri bulunuyor. Yaklaşık 100 arama filtresi, kullanıcıların bir otel seçmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

ALP Bölgesinde Oteller Yürüyüş destinasyonu Başlattı
Oteller ve turlar yürüyüş haritaları ile ekipmanların sunumlarını yapıyor

Avusturya'dan portal operatörü Thematica'ya göre, konaklama için temel giriş ücretsiz ve rezervasyon için de komisyon alınmıyor.

Yeni platformun başlatıcısı, kendi hesabına zaten 15.000'den fazla konaklama yeri olan çok sayıda hedef gruba özel otel portal. "Dağ ve yürüyüş turizmi uzun yıllardır gerçek bir patlama yaşıyor ve şimdi korona krizi nedeniyle yeniden arttı". Şu anda 543 otel Avusturya'da Wanderhotels, İtalya'da 309 ve Almanya'da 148 otel listeleniyor.

Oteller ve turlar yürüyüş haritaları ile ekipmanların sunumlarını yapıyor

Konaklama sağlayıcıları için seçim kriteri, bir yürüyüş bölgesinde bulunmaları ve dağ sporları meraklıları ve yürüyüş meraklıları için özel hizmetler sunuyor. Bunlar, örneğin eğitimli yürüyüş rehberleri ile rehberli turlar, tırmanma kursları, tur tavsiyeleri, ücretsiz yürüyüş haritaları, ekipman kiralama ve yürüyüş taksisinin mevcudiyetini içerir. Toplamda, kullanıcı için yaklaşık 100 arama filtresi mevcut. Şirkete göre, konaklama sağlayıcıları için platforma giriş ücretsiz ve ayrıca rezervasyon komisyonu yok. Arama portalı, ek pazarlama faaliyetleri ve reklam yoluyla finanse edilmekte. Tematik olarak uygun oteller, yürüyüş otellerine ücretsiz olarak kayıt olabiliyorlar.

Yürüyüş botları ile yeni derecelendirme sistemi

Konaklama yerlerinin hizmet ve ekipman özellikleri büyük ölçüde değişebileceğinden, işletmeleri sınıflandırmak için yeni bir sistem düşünüldü. "Yürüyüş ayakkabısı ödülü" şeklinde, bir yürüyüş otelinde sunulan hizmetler ve ekipmanlar için, en fazla dört yürüyüş ayakkabısı verilebiliyor.