Yunanistan’da Turistler 30 Kasıma Kadar Otellere Kapatıldı

Ülke çapında karantina uygulaması sırasında Yunanistan'da bulunan turistler, ülkeyi terk etme izni alana kadar otellerinde kalmak zorunda kalacak. Aslında turistler otellere kapatıldı. Bu durum, koronavirüsün yayılmasını azaltmak için hafta sonundan itibaren Yunanistan genelinde uygulamaya konulan genel karantina nedeniyle ortaya çıktı.

Yunanistan’da Turistler 30 Kasıma Kadar Otellere Kapatıldı
Kilitli turistler arasında daha önce Yunan makamları tarafından Rusya için belirlenen 500 kişilik bir kotaya göre ülkeye giren Rus turistler olabilir

Kilitli turistler arasında daha önce Yunan makamları tarafından, Rusya için belirlenen 500 kişilik bir kotaya göre ülkeye "giren" Rus turistler olabilir.

Üç haftalık bir dönem için karantina başlatıldı. Sokakta SMS kodlarını kullanarak hareket etmeye çalışılıyor. Yalnızca çalışmak ve temel ihtiyaçları satın almak, doktora gitmek ve spor yapmak için çıkış var. Yiyecek için süpermarketleri ve eczaneler dışında mağazalar da kapalı.

Başbakan Kyriakos Mitsotakis bunun "zor bir karar" olduğunu, ancak "bu ikinci dalganın üstesinden gelmek için üç hafta içinde önlem alınması gerektiğini" söyledi. Yunanistan son zamanlarda günde yaklaşık 3 bin koronavirüs vakası kaydetti. Bu pandeminin başlangıcından bu yana en yüksek oran.

Turizm Eylül ayının başından bu yana, Yunanistan'ın haftada 500 Rus turistin ülkeye gelebileceğine göre kotayı koyduğunu ve iptal etmediğini hatırlatalım. Ülkelerimiz arasında direkt uçuşlar açılmadı, ancak bazı turistler "üçüncü ülkelerden" rahatlıkla geçebildi.

Yunanistan 30 kasıma kadar 500 Rus Turist için mecburi uzatıldı

Yunanistan, haftada 500 Rus için giriş iznini 30 Kasım'a kadar uzattı Hangi şartlarda?
Yunan makamları, ülkeye giriş yapanların koronavirüs testinin negatif olması ve otel rezervasyonlarını onaylayan bir kupon olması halinde ülkeye giriş iznini 30 Kasım'a kadar uzattı. Bu, 8 Kasım'da Pazar günü hükümet gazetesinde yayınlanan bir bakanlar arası ortak kararla ifade edildi. Yetkililerin orijinal emri 7-21 Eylül arasında yürürlükteydi. Daha sonra birkaç kez uzatıldı. nce 5 Ekim'e, sonra, 12 Ekim'e ve 25 Ekim'e kadar. Rusların girmesine en son 8 Kasım izin verildi.
Yeni kurallar, Rus vatandaşlarının Yunanistan'a yalnızca hava yoluyla girmesine izin veriyor. Aynı zamanda, Rusya Federasyonu sakinleri bir dizi koşula uymak zorundadır. Öncelikle, Yunanistan'a varışlarından 72 saat önce alınan PCR ile koronavirüs için negatif bir laboratuvar testi yaptırmaları gerekiyor. Test bu özel laboratuvarların yetkili ulusal otorite tarafından onaylanması koşuluyla, kamu veya özel laboratuvarlarda yapılabilir.

Varışta adı, soyadı, pasaport numarasını içeren İngilizce bir tanı sertifikası olmalıdır. Havalimanlarında yolcuların tıbbi taramasını yapan Yunanistan Sivil Koruma Genel Sekreterliği ve Ulusal Halk Sağlığı Örgütü çalışanlarına sunulmalıdır. Bununla birlikte, hem Rusya ile Yunanistan arasında direkt uçuşların hem de charter seferlerinin yokluğunda, başka bir uzatma kararı aslında resmidir. Yunanistan'a muazzam bir Rus turist akışını sağlamayı imkansız kılıyor.

Rusya'dan gelenler iş veya ailevi nedenlerle Yunanistan'a gitmeye devam ediyor. Rus turist yoktu ve hala yok ” TEZ TOUR Yunanistan genel müdürü Dimitris Haritidis kısaca yorumladı.