Turizm İnovasyonunu ve Girişimcilik

Unwto Ve Les Roches Global, Turizm İnovasyonunu Ve Girişimciliğini Hızlandırıyor. UNWTO, yenilikçiliği benimseme ve daha fazla sürdürülebilirliğe geçişlerini hızlandırma konusunda turizm girişimlerini desteklemek için Les Roches Global Hospitality Management School ile ortaklık kurdu.

Turizm İnovasyonunu ve Girişimcilik
Katılımcılar ayrıca Crans Montana da öğrendiklerini uygulamaya koymak için tasarlanmış bir Teknoloji Yarışmasına da katıldılar

Mayıs ayı boyunca, UNWTO Awake Tourism Challenge'ın 15 kazananına, okulun İsviçre Kampüsü Crans-Montana'da, Les Roches Otelcilik Okulu Spark tarafından sunulan Hızlandırma programına katılma fırsatı verildi. Hızlandırma programı, pazarlama ve finans stratejisi, pazar araştırması, kaynak yaratma, yasal kaygılar ve şeffaflık dahil olmak üzere turizm girişimcileri ve yeni başlayanlar için temel konulara odaklanmaktadır. Katılımcılar ayrıca Crans-Montana'da öğrendiklerini uygulamaya koymak için tasarlanmış bir Teknoloji Yarışmasına da katıldılar.

Hızlandırma programının son noktası olan final, girişimcilere iş fikirlerini ortaya koyma fırsatı verdi. Etkinliğe, özel sermaye yatırımcıları ve paydaşları, uluslararası yatırım fonları, danışmanlık firmaları, Spark'ın teknoloji ortakları ve İsviçre makamlarının çeşitli temsilcileri dahil olmak üzere yaklaşık 100 katılımcı katıldı ve yenilikçi çözümlere yönelik yüksek düzeyde ilgi ve desteğin altını çizdi. girişimler tarafından geliştirilmiştir.

Kazanan girişimler arasında Coastruction (Hollanda). Noytrall (Portekiz). SmArt Tourism and Hospitality Consulting (Panama), Quantum Temple (ABD), Socialbnb (Almanya), Baahdy ve Birdy (Norveç), Instituto de Accesibilidad (İspanya), Kamatjona ( Namibya), Weavair (Singapur), R3Charge (Almanya), Impact Innovations Institute (Safe YOU) (Ermenistan), NomadHer (Güney Kore), Murmuration (Fransa), Evelity by Okeenea Digital (Fransa) ve Accessible Qatar (Katar).

En büyük zorluklara yönelik çözümlerin belirlenmesi

UNWTO Awake Tourism Challenge , UNWTO tarafından ortaklarıyla işbirliği içinde, yeni başlayanları ve girişimcileri sektör için temel zorluklara yönelik çözümler geliştirmeye teşvik etmek için düzenleniyor. Challenge, başvuru sahiplerinin çözümlerini yenilikleriyle en iyi şekilde uyumlu olan sütuna sunmalarını sağlayan altı farklı dikey içerir. Bu dikeyler arasında Yeşil ve Mavi Ekonomiler, Yerel Halk Katılımı, Turizm Eğitimi, Ekolojik ve Sürdürülebilir Sermaye Yaratımı, Kadınların Güçlendirilmesi ve İyilik İçin Turizm Teknolojisi yer aldı.

UNWTO Uyanık Turizm Yarışması'nın kazanan girişimleri, 2018'de kuruluşundan bu yana UNWTO'nun İnovasyon departmanı tarafından düzenlenen tüm girişim yarışmalarından 300 önde gelen girişimi içeren İnovasyon ağına da katıldı.

İleriye bakıldığında, küresel girişim yarışmasının bir sonraki sürümünün, SDG Yarışması temaları etrafında dönecek şekilde 2023'ün dördüncü çeyreğinde başlatılması planlanıyor. Yaklaşan bu etkinlik, girişimcileri Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini ele almaya daha da teşvik edecek ve turizm sektörü üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır.