Seyahat Endüstrisinden Daha Fazla Taahhüt Çağrısı

BTW Başkanı, seyahat endüstrisinden daha fazla taahhüt çağrısında bulundu. Alman Turizm Endüstrisi Federal Birliği (BTW) Başkanı Sören Hartmann (fotoğraf), kendi endüstrisine özeleştiri yaparak, sürdürülebilirlik söz konusu olduğunda "İncir yaprakları yeterli değil" dedi. "Bu görevi gerçekten ciddiye almalıyız." Turizm zirvesinde de siyasilerden talepler eksik olmadı.

Seyahat Endüstrisinden Daha Fazla Taahhüt Çağrısı
Araştırma için fonlara ihtiyacımız var İnovasyona yatırımlar diye devam etti

Sören Hartmann, turizm zirvesinde yaptığı konuşmada öncelikle seyahat sektörünün sorumlularına seslendi.

Hartmann, sektöre daha sürdürülebilir olması çağrısında bulunuyor. BTW Başkanı, Berlin'deki Adlon Otel'de seyahat endüstrisinin 350 temsilcisinin önünde "Harekete geçme zamanı. Kendi çıkarımız için," dedi. "Harekete geçmeliyiz. Sürdürülebilir değişikliklerle kendi başımıza mücadele etmenin mümkün olduğu her yerde."

Federal hükümet yeniliği teşvik etmelidir

BTW Başkanının federal hükümetten de net talepleri vardı. Politikacılar yenilik ve araştırmayı yönlendirmeli ve teşvik etmelidir. "Bu, özellikle yeni itme ve yakıt biçimleri için geçerlidir. Turizm hareketliliğe dayanmaktadır." Çeşitli hareketlilik biçimlerini sürdürülebilir bir şekilde işletmek mümkün olursa, endüstri için çok şey kazanılacaktır.

Hartmann, "Araştırma için fonlara ihtiyacımız var. İnovasyona yatırımlar," diye devam etti. "Örneğin hidrojen söz konusu olduğunda, diğer endüstrilerle de rekabet halindeyiz." Burada da siyaset gerekiyor. "Sadece diğer sektörlere teklif vermemeli, bize de çözüm bulmalı ve sunmalı."

Sektör personel açığını kendi çözmeli

Personel eksikliği söz konusu olduğunda, Hartmann kendisini ilginç bir işveren olarak konumlandırmak için endüstrinin kendi sorumluluğunu görüyor. "Sektörümüzde çalışmayı daha çekici hale getirmeliyiz: hayatın en çeşitli aşamaları için kişiye özel tekliflerle." Aynı zamanda, federal hükümetin işçi göçü planlarını memnuniyetle karşıladı.

Hartmann için seyahat endüstrisi de bir dönüm noktasıyla karşı karşıya. BTW Başkanı, "Turizm endüstrisi değişmeli. Daha sürdürülebilir olmalıyız. Daha dijital olmalıyız. Ayrıca bazı alanlarda daha şeffaf olmalıyız" dedi. "Bunu politikacılarla, özellikle de turizm endüstrisindeki tüm oyuncularla işbirliği içinde ve seyahatin öneminin hakkını verecek şekilde yapmalıyız."

siyasetçileri göstermek

Berlin'deki Adlon Oteli'ndeki BTW turizm zirvesi her zaman politik bir şovdur. Bu kez trafik ışığı koalisyonunun üç bakanı kendilerini açıklamış ama yanlarında önemli bir yenilik getirmemişti. Ekonomi Bakanı Robert Habeck, Almanya'da yenilenmesi gereken refahtan bahsetti. Turizm endüstrisi buna önemli bir katkı sağlayabilir.

Çalışma Bakanı Hubertus Heil, vasıflı işçilerin göçüyle ilgili yasa hakkında konuştu ve FVW tarafından aktarıldığına göre, "Almanya'nın yurtdışındaki konsolosluk departmanlarının topallığını" inceledi.