Seyahat Acenteleri Verileri Kötüye Kullanırsa

Seyahat acentelerin veri tabanlarındaki bilgilerin, kullanım amacı hakkında soru işaretleri var. Veriler kötüye kullanılırsa, her ikinci seyahat acentesinden biri işi bırakır. Rezervasyon detaylarınızın sözleşmeye aykırı olarak iletildiğini tespit ederseniz eğer, seyahat acentesi organizasyonunuzu değiştirir miydiniz?

Seyahat Acenteleri Verileri Kötüye Kullanırsa
Rezervasyon rakamlarının uzun vadeli veri aktarımıdır

Yakın zamanda yapılan bir ankette sorulan bir soruydu ve ankete katılan seyahat acentelerinin yaklaşık yarısı evet yanıtını verdi. Her ne kadarda verilerin doğru kullanılacağı bilinsede, yanlışlarında olabileceği açıktır. Seyahat acenteleri, verilerinin kötüye kullanılmasından farklı sonuçlar çıkartılabilir.

Reise-vor9 anketine katılan yaklaşık 300 seyahat acentesinden yüzde 36'sı seyahat acentesi organizasyonundan "kesinlikle" ayrılırken, yüzde 16'sı bu adımın "olası" olduğunu söylüyor. Yüzde 31, bunun sorumluların iddialara nasıl yanıt verdiğine bağlı olduğunu söylüyor. Konunun arka planı, RTK işbirliğinin genel merkezi tarafından üyelerden FTI'ye rezervasyon rakamlarının uzun vadeli veri aktarımıdır.

Ankete katılan seyahat acentelerinin yalnızca yüzde 14'ü veri anlaşmasında ondan herhangi bir sonuç çıkarmak için herhangi bir neden görüyor veya görmüyor. Neredeyse yarısı ofislerinin güvenli olduğunu veya olaydan muhtemelen etkilendiğini söyleyen anket katılımcıları, yorumlarda çok farklı sonuçlar verdiler. Bir yorumcu üç ünlem işaretiyle "En küçük veri ihlalinden sorumlu tutulacağız ve 'büyük olanlar' kendilerini kandırma özgürlüğüne sahip olacaklar" diye yazıyor. Bir diğeri ise pragmatik olarak bakıyor: "İşbirliği anlaşmam 24 yazında sona eriyor - yani RTK'nın güveni yeniden tesis etmesi için bir yılı var."

Ancak uygulamada herkes bir sorun görmüyor: "Bir seyahat acentesi olarak benim için hiçbir dezavantaj yok. Her mal sahibi satışlarını uygun gördüğü şekilde kontrol etmeli ve etmelidir. Tur operatörleri satışları artırmak için güzellikler sunuyorsa, Her girişimci özgürce karar verebilir. ne yapar," bir yorum okur. Bir başkası ise biraz boyun eğmiş bir alt tonda şöyle yazıyor: "Nereye değiştirelim? Benim için çok zahmetli olur." Görüşülen kişi, bir RTK üyesi olarak anlaşmadan etkilendiğini iddia ediyor ve RTK ile FTI arasındaki gibi veri anlaşmalarının yaygın bir uygulama olduğuna inanıyor.