Kruvaziyer Hatlarında, Karma Aşılı Yolcuların Seyahati

Karma aşılı yolcuların, aşısız olarak kabul edilmesi gereken birkaç yolcu hattı. Kruvaziyer hatları, iki farklı aşı türü alan yolcuları sınırlamak için, COVID-19 aşı politikalarını değiştirmeye başladı. Karma aşılı turistlerin kruvaziyer hatlarındaki durumları anlaşılmamakta.

Kruvaziyer Hatlarında, Karma Aşılı Yolcuların Seyahati
Seyir hatları hala iki farklı mRNA aşıları Pfizer ve Moderna alınan yolcular ancak yelken mümkün olmayacaktır

Cruise Critic'e göre, Holland America Line, Norveç Cruise Line ve Princess Cruises geçen hafta, AstraZeneca'yı da içeren karma COVID-19 aşıları olan yolcuları artık tam olarak aşılanmış saymayacaklarını açıkladı.

Seyir hatları, hala iki farklı mRNA aşıları (Pfizer ve Moderna) alınan yolcular, ancak yelken mümkün olmayacaktır AstraZeneca ve bir mRNA aşısı gibi bir vektör aşısı var yolcuları kabul eden.

Carnival Cruise Line ayrıca, en az bir doz AstraZeneca ile karışık aşılar yaptıran yolcuların, aşıları tam olan yolcuların seferlerine çıkmalarının yasaklanacağını duyurdu.

Norveç Cruise Line bir adım daha ileri giderek, iki farklı türde koronavirüs aşısı alan herkesin aşısız sayılacağını ortaya koydu . Güncellenen politikalar yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nden yapılan seferler için geçerlidir.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) aşıların karıştırılmasını kabul etmese de, Kanada ve Birleşik Krallık'taki hükümet yetkilileri AstraZeneca ile karışık dozlar için baskı yaparak etkilenen yolcuları zor durumda bıraktı.

Geçen hafta, ABD On Birinci Devre Temyiz Mahkemesi hakimlerinden oluşan bir panel, Ajansın COVID- dayatma hakkı konusunda Florida eyaleti ile devam eden yasal savaşında Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin (CDC) pozisyonu lehinde karar verdi. Yolcu gemisi endüstrisine ilişkin 19 yönetm