Japonya Seyahat Acenteların Yapması Gereken İşlemleri Açıkladı

Gelen turist kabulünün ne zaman yeniden başladığı ve pozitif bir kişi oluştuğunda seyahat acentasının yapması gereken işlemler açıklandı.10 Haziran 2022'den itibaren Japonya Turizm Ajansı, turizm amaçlı Japonya'yı ziyaret eden yabancı turistleri tur rehberleri ile paket turlarda kabul etmeye devam ederken turistler için yönergeler oluşturdu.

Japonya Seyahat Acenteların Yapması Gereken İşlemleri Açıkladı
Turun oluşturulduğu andan satış aşamasına tur öncesi ve sonrasındaki aşamalara ayrılarak anlatılmaktadır

Tur gerçekleştiren seyahat acentaları, seyahat hizmeti düzenleyicileri, tur kondüktörleri, konaklama şirketleri vb. tarafından dikkat edilmesi gereken hususların talep edilmesidir.

Yönergeler, turu gerçekleştiren seyahat acentesinin ve seyahat hizmeti düzenleyicisinin kabulden sorumlu olacağını öngörmektedir. Seyahat acentelerinin, Tur katılımcıları için Göçmen Sağlık Onay Sistemine (ERFS) kaydolması ve başvurması ve "Yeni Yabancı Göçmenlik için Çevrimiçi Başvuru Kısıtlamaları"nı kabul etmesi gerekmektedir. Rehin ihlali halinde şirket/kuruluş adının duyurulması ve ileride ERFS kaydı kabul edilmeyebilir.

Ayrıca, tur uygulamasında enfeksiyon kontrol önlemlerinin Japonya'da yürütülen politika ve fikirler doğrultusunda alınan önlemlere dayandırıldığı açıklığa kavuşturulmuştur. Seyahat acenteleri, tur katılımcılarına Japonya'da bulaşmayı önlemek için maske takmak ve elleri dezenfekte etmek gibi önlemler almak, özel sağlık sigortası yaptırmak ve "Japonya Web'i Ziyaret Et" üzerinden ön kayıt yaptırmak gibi gereklilikleri açıklıyor. Turistlerin uymaması durumunda tura katılmasına veya devam etmesine izin verilmeyebilir.

Ayrıca rehberde, her turistin dikkat etmesi gereken hususlar, turun oluşturulduğu andan satış aşamasına, tur öncesi ve sonrasındaki aşamalara ayrılarak anlatılmaktadır. Tur operatörü, tur operatörü ile ne yapılması gerektiğini anlamak için eğitim ve birden fazla dili idare edebilecek sağlık kurumları gibi bilgileri tur operatörü ile paylaşacak ve tur operatörü, turun başlangıcında bile katılımcılara maske takacaktır. gibi enfeksiyon kontrol önlemlerine uyacağını açıklamaya karar verdik. Tur sırasında pozitif bir kişi çıkması durumunda seyahat acentası irtibat kişisini belirleyerek Japonya'ya dönene kadar destek sağlamalı ve yatarak tedavi masraflarının özel sağlık sigortası tarafından karşılanacağını açıklamalıdır.

Kabulün yeniden başlamasına tabi olan tur rehberi paket turuna katılanlar, Sağlık, Çalışma ve Refah Bakanlığı sınırındaki "mavi" kategoride bulunan ülke/bölgelerden (98 ülke/bölge: 7 Haziran 2022 itibariyle) gelen yabancı turistlerdir. önlemler Müşterilerle sınırlıdır. Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya'ya ek olarak, Çin, Güney Kore, Tayvan ve Hong Kong gibi Japonya pazarına gelen yabancı ziyaretçilerin ana hacmini oluşturan Asya bölgesini de içeriyor.

Ayrıca, kabulden sorumlu kişi Japonya'da yerleşik bir seyahat acentesidir ve turu yürüten seyahat acentesinin 10 Haziran 2022'den sonra yeni bir ERFS Kimliği alması gerekir.

Japonya Turizm Ajansı, yabancı turistler için enfeksiyon kontrol önlemlerini yaymak için kullanılabilecek her sahne için illüstrasyonlar içeren bir broşür hazırladı.

Japon Turizm Ajansı'nın 10 Haziran'dan sonra yabancı turist kabulünün başlaması hakkında * Yeni bir ERFS kimliği başvurusundan turizm amaçlı Japonya'ya giriş prosedürlerinin açıklaması ve Japonya'ya gelen ziyaretçileri enfeksiyon kontrolü hakkında bilgilendirmek için broşürleri ayrıca hazırladı.