Housekeeper Sevgisinin Yakamozu

Housekeeper  Sevgisinin  Yakamozu Hausekeeper  mesleğinin  doğuşundan, bu güne kat  ettiği mesafe çok uzundur. Tarihçesinin çözüle bilmesi imkansız olan bir kuruluştur. Evine ilk misafiri kabul eden veya haanına ilk misafir almış hancıyı kim bilebilir.

Housekeeper  Sevgisinin  Yakamozu
Canan ARSLAN Armas Labada Hotel Exc Housekeeper

Housekeeper  Sevgisinin  Yakamozu

Hausekeeper  mesleğinin  doğuşundan, bu güne kat  ettiği mesafe çok uzundur. Tarihçesinin çözüle bilmesi imkansız olan bir kuruluştur. Evine ilk misafiri kabul eden veya haanına ilk misafir almış hancıyı kim bilebilir.

 Ülkemizde  1895’de  Pera Palas  ve 1897’de istiklalde Tokatlıyan oteli ve  1955 te açılan Hilton otelleri ile Hausekeeper  profesyonel  meslek olarak tescillendi. Otelde departman ayrımı yapılırken, değeri ve anlamı  en yüksek  birimlerdendi. Hala  misafirler tarafından h/k   değeri anlaşılmakta.  Oteller başta olmak üzere tüm kurum  ve  kuruluşların   ilk  adımla  h/k  departmanın varlığıyla  hissedilmektedir.

Samimiyetimle ifade etmek isterim ki,  h/k   departmanı  Son derece keyifli bir meslek. Mesleğimizi bir anne titizliği ile yaptığımızı düşünüyorum. Sürekli hareket halindeyiz, Yeniliklere açık olmak zorundayız. Yeni nesil gençleri yetiştirip mesleki hayata kazandırıyoruz. Dışarıdan herkesin yapabileceği bir meslek gibi görünse de, aslında öyle değildir. Meslekle ilgili geniş donanıma sahip olmamız gerekiyor. Büyük bir operasyon yönetiyoruz ve bu nedenle aktif, güler yüzlü ve dinamik kalmak zorundayız. 

Housekeeping  departmanı  otelin  tüm hijyen alanları  departmanından  sorumludur. 

Turizm ve  hizmet  sektörü  misafir  memnuniyetini  esas  alan  sektörlerin  başında  gelir. Misafir memnuniyetinin sürdürülebilir  olmasının yolu ise, kalite, hijyen ve temizliğe verilen   önemden geçiyor. Bu konuda en büyük görevi üstlenen h/k  departmanı, sektörün gizli emekçileri olarak sorumluluğunu üstlenmekte. Genel  alanlar dahil, işletmenin  yirmi dört saat düzenini ve hijyenini sağlamakta. Hizmet  kalitesinin standartlarını h/k ekibiyle  belirleyici rol üstlenirler.

Evimize gelen misafirimize nasıl en iyi yemeğimizi en güzel yatağımızı veriyorsak. Tesiste de misafirimize aynı özeni gösteriyoruz.

Housekeeping  açısından  misafirlerin tamamına özel muamele göstermek ve önemli birey  muamelesi  yaşatmaktır.

Misafire verilen hizmete göre önemli olan unsurlardan  en  önemlisi  güvenilirlik, güler yüz, temizlik, saygı, özür dilemesini bilmek, ve hitaptır.

Çalışanlarımıza işlerini severek, isteyerek ve özverili bir şekilde öğretmek biz  Housekeeping yöneticilerinin görevlerinden biridir. 

Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde, Turizmde hizmet kalitesi en üst seviyede devam edecektir.

Yarınlarda mesleğimiz ve turizm adına, ülkemizin misafirperverlik anlayışında rakipsiz olacağı günlerimiz olması dileğiyle hayırlı sezonlar dilerim.

Saygılarımla,