FITURTECHY Son On Yılın Otelleri Nasıl Görünecek

FITURTECHY, önümüzdeki on yılın otellerinin nasıl görüneceğini gösterecek. FITURTECHY, en yenilikçi teknolojilerin kullanımını ve uygulanmasını deneyimleyebileceğiniz "geleceğin oteli" showroom'unu FITUR techYhotel'de sergileyecek. techYhotel, Jules Verne'in romanlarından ünlü "Nautilus" denizaltısından esinlenerek tasarlandı.

FITURTECHY Son On Yılın Otelleri Nasıl Görünecek
TechYhotel alanı otellerde ve benzersiz temalı alanların yaratılmasında uzman olan mimar ve iç mimar Miguel Soler tarafından tasarlandı

FITURTECHY, önümüzdeki on yılın otellerinin nasıl görüneceğini gösterecek. FITURTECHY, en yenilikçi teknolojilerin kullanımını ve uygulanmasını deneyimleyebileceğiniz "geleceğin oteli" showroom'unu FITUR techYhotel'de sergileyecek. techYhotel, Jules Verne'in romanlarından ünlü "Nautilus" denizaltısından esinlenerek tasarlandı.

FITUR ve Instituto Tecnológico Hotelero (ITH) tarafından organize edilen FITURTECHY, 18, 19 ve 20 Ocak tarihlerinde IFEMA MADRID'in turizm endüstrisi için teknoloji, sürdürülebilirlik ve inovasyon konularında uzmanlaşmış bölümü olan 10. salonda yer alacak . Bu yeni baskı, Jules Verne'in "geleceğin odasını" şekillendirecek olan Nautilus gibi zamanının ötesindeki yaratıcılıklara odaklanan vizyoner literatüründen esinlenmiştir.

Çoğu İspanyol ve sektör lideri olan 50'den fazla şirket, benzersiz bir sürükleyici alan yaratmak için güçlerini birleştirdi. Her türden gezgin için fiziksel ve dijital dünya arasında bir yolculuk.

FITURTECHY'de sunulan "techYhotel" showroom'unda evcil hayvanlar kabul ediliyor ve Vodafone'un SmartTags teknolojisi sayesinde kayıt olabiliyor ve onlara "her şey dahil" alakart menü sunabiliyorlar.

TechYhotel alanı, otellerde ve benzersiz temalı alanların yaratılmasında uzman olan mimar ve iç mimar Miguel Soler tarafından tasarlandı ve kubbe, jeodezik ve akıllı sürdürülebilir yapı yapımında uzman GEODOMOS tarafından yeniden yaratıldı. Instituto Tecnológico Hotelero (ITH) ile birlikte, Kaptan Nemo'nun denizaltısını yeniden yaratmayı başardılar; bu, iç mimarlar Teresa Sapey&Partners'ın Ikea mobilyalarıyla temasıyla akıllı alanlar ve en son teknolojik araçları barındıracak bir showroom. Ayrıca FITURTECHY'nin Karşılama ve VIP Alanının sponsoru Grupo Cajamar, bizi Nautilus'a girmeye davet ediyor.

Bu alanda sadece Bumerania tarafından sergilenecek olan duyguları tanımlayabilen robotlar tarafından karşılanmıyoruz , aynı zamanda gezginin Imaginads tarafından dinamik pazarlama ve görsel-işitsel projeksiyon yoluyla etkileşime girmesine ve sayesinde zarif kişiselleştirilmiş aromalarla sarmalanmasına olanak tanıyor. Cuarto Sentido'nun koku alma pazarlama çözümleri .

Check-in ve check-out işlemlerini Chapp Solutions gibi sistemler üzerinden hem dijital hem de fiziksel olarak farklı şekillerde gerçekleştirmemizi veya BTV kilidine entegre Hudini çözümü sayesinde dijital anahtar almamızı sağlayan çok fonksiyonlu ve uyarlanabilir alanlar.

Konsiyerj masası, BTV'nin Kuik Smart kilitli dolaplarının bagajları koruduğu ve FoundSpot'un yenilikçi çözümü sayesinde kayıp eşyaların bulunmasına yardımcı olduğu dekoratif bir alana dönüştürüldü.

Bu alan aynı zamanda Inmersiva XR tarafından önerilen destinasyonu tanımak veya basit bir şekilde etkileşim kurmak için farklı artırılmış gerçeklik önerileri içerir. Passporter, destinasyondaki gezginler topluluğunu birbirine bağlamaya yardımcı olur ve benzersiz turistik bilgiler ve deneyimler sunar.

Mimar Miguel Soler (MSC) tarafından ITH ile birlikte tasarlanan ve GEODOMOS tarafından yaratılan, eko-sürdürülebilir malzemelerle yapılan 'Nautilus'un kendi kendini taşıyan muhteşem yapısına girdiğimizde, Kaptan Nemo'nun odalarına taşınıyoruz. Italsan'dan verimli plastik borular, WILO pompa sistemleri, DAIKIN'den eko iklim ve hava temizleyicileri ve ayrıca SIGNIFY'den en yeni aydınlatma sistemleri veya hava kalitesi ölçümü gibi görünür ve görünmez teknolojiyle aynı anda klasik ve fütüristik öneriler Ulbios tarafından sağlanan sistemler veya diğerleri arasında Robotbas tarafından sağlanan ev otomasyonu.

Dinlenme alanı, Absotec tarafından geri dönüştürülmüş malzemelerle yapılan, alanı akustik olarak yalıtan ve cihazları saklamak için BTV kasası veya dalga geçirmez Tokkens gibi unsurları entegre eden ve ultra sessiz, yenilikçi mobilyalar sayesinde bağlantıyı kesecek bir yer olarak tasarlandı. gastronominin geleceği olan böceklerden ve yenilebilir çiçeklerden yapılan sağlıklı ve sürdürülebilir Insectum atıştırmalıklarını bulacağımız, yine BTV tarafından üretilen yüksek verimli şeffaf mini barlar.

Pikolin'in son teknoloji ürünü, otomatik yükseltmeli sensörlü uyku ekipmanı, otel personelinin yaralanmasını önlemeye yardımcı olur. Geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir öğelerden oluşan döngüsel bir devre oluşturmayı başaran, atık üretimini en aza indiren, dinlenmeye davet eden bir ortam yaratan ve Roca'nın sergileyeceği banyo ve sağlıklı yaşam alanını bütünleştiren Carmela Martí by Resuinsa'nın yenilikçi ekolojik tekstilleriyle sofistike bir şekilde giyinildi.

Eğlence ve İş

Konaklama, 120'den fazla ülkeden ve 60'tan fazla dilde 7000'den fazla dijital yayınla Pressreader tarafından oluşturulan ünlü 'Captain Nemo' kitaplığından etkileşimli bir LED aracılığıyla kişiselleştirilmiş IPTV görsel-işitsel içeriğine kadar farklı gezgin türleri için çok sayıda eğlence içerir. Cerium Technologies tarafından ayna ; gerçek DgameX araba simülatörleri, nesiller arası gezginlerin yeni talepleri için hazırlanmış ve en son video konferans teknolojisiyle donatılmış HP OMEN ekipmanı.

Geleneksel olanaklar, HP sanal gerçeklik gözlükleri ve 3D yazıcılar gibi teknolojik unsurları içerir; Rooms360, tamamen kişiselleştirilmiş ve benzersiz tabela ve dekoratif objeler oluşturmak için midye kabuğu gibi geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak en son dikey ve 3D baskı teknikleriyle odaların basit bir şekilde yenilenmesini önerir.

Eğlence ve işi birleştirmek için Absotec , toplantılar için Tak ve Çalıştır çözümlerini sunuyor: HP'nin en yeni bağlantı ve video konferans teknolojisiyle donatılmış akustik kabinler ve ViniloSmart'ın şeffaflığını programlayıp değiştirebilen akıllı gözlükler.

Tamamen özelleştirilebilir bir GEODOMOS jeodezik kubbe ile çevrelenen Fluidra-AstralPool açık hava spa'sı, her yere kolayca kurulabilen olağanüstü bir sağlıklı yaşam alanını yeniden yaratıyor.

MEGALUX'un modüler ve özelleştirilebilir geniş formatlı LED ekranları, bir iletişim ve pazarlama biçimi olarak otelin diğer köşelerine taşınıyor.

Ayrıca akıllı LUZIA DESIGN dış mekan mobilyaları, havayı arındırmak için güneş ışığından yararlanan yenilikçi malzemeler ve sürdürülebilir teknolojilerle tasarlanmış bir güneş enerjisi masası ve temiz enerji ile kendi kendine besleme, masanın sunduğu multimedya şarj, ses ve ışık hizmetleri olacak. , ARTES MOBLE tarafından .

Yiyecek ve İçecek

Bask Aşçılık Merkezi , herhangi bir odaya entegre edilmiş mini marketlerin otonom kullanılabilirliğine izin veren herhangi bir yiyeceği tespit edebilen Proppos girişiminin tarayıcısının yapay zekası gibi restoranlara uygulanabilir teknolojilerin ve bunların dijitalleşme sürecinin anlaşılmasına yardımcı olur . , diğer uygulamaların yanı sıra büfelerde gıda israfının önlenmesine yardımcı olur.

İkram sektörü, 'ham' turizm gibi yeni trendlere yanıt verecek şekilde gelişmektedir. SIGNIFY gibi iç mekan yetiştirme çözümleri sayesinde tarladan sofraya kadar taze ve sağlıklı yiyeceklere sahip olabiliyoruz. DaxRobotics barmen robot teknolojisi, Pikotea çözümü ile birlikte dijital menü, sipariş, servis ve ödemeyi entegre eder ve Shiji Group'un POS sistemleriyle birlikte her kuruluş için ideal bir çözüm sunar.

Sürdürülebilir hareketlilik

Vodafone , sanal ve artırılmış gerçeklik aracılığıyla her köşeden uzak bir adada yürüyüş yapmanın veya bir konserin tadını çıkarabileceğiniz sürükleyici 360 derecelik deneyimler gösterecek. Öte yandan, herhangi bir yere fiziksel olarak yaklaşmayı tercih edersek, FreeNow sürdürülebilir mobilite hizmetleri sunar. Kendi araçlarıyla gelen yolcular için de ChargeAmps , elektrikli araç şarj cihazlarında en son teknolojiyi sağlayacak.

Görünmez teknoloji

'Puan Kartı' alanı aracılığıyla, Mülk Yönetim Sistemi (PMS), İlişki Yönetim Sistemi (RMS), DataAnalytics, iç iletişim, İK gibi normalde görülmeyen bir oteli yönetmek için gereken bazı ön ve arka ofis teknolojileri ve araçları Mews , Cloudbeds , Noray , Duetto , OTAInsight , Nivimu , EISISOFT , Hotelkit , HotelSpeaker , STR , RateGain , ReviewPro ve STR gibi lider teknolojilerden pazarlama ve pazarlama HP ekranlarında temsil edilmektedir. Ek olarak: Biontrend ,Check-in İşleri ve ITH Akademi .

Ancak tüm bunların mümkün olabilmesi için Nethis, Gpon ve fiber çözümlerin temsili aracılığıyla gerekli altyapıları ve ağları unutmamamız gerektiğini hatırlatıyor. Ayrıca, fizikselin sanalla daha büyük bir metaevrenin parçası olan protoverse'ler olarak etkileşime girdiği, her şeyin birbirine bağlı olduğu bir otelde, siber güvenlik çok önemlidir, bu nedenle GMV ve Cerium gibi sektördeki uzmanlarla el ele çalışıyoruz. teknolojiler .

Teknik çözümler, ziyaretçileri ITHSaveHotel projesinin bir parçası olan bu tür çözümlere yaklaştıran ve Bosch-Buderus , TTR sayesinde işletmelerin daha verimli ve sürdürülebilir olmasına yardımcı olan bir sergi olan Nautilus'un 'Makine Dairesi' alanı aracılığıyla temsil ediliyor. Mechanical , Lumelco , Cenergist , Remica , Repsol , Bioscore , Igex Energías , Siemens , Wilo ve Italsan .

Erişilebilir Otel

Kapsayıcılığın ve Erişilebilirliğin sosyal amaç içinde bu kadar yer aldığı bir zamanda, ILUNION Accesibilidad yalnızca engelli insanlara değil, özerkliği, güvenliği ve konforu da kolaylaştıran teknolojiler gösteriyor. Erişilebilir turizm, mevzuata uymaktan çok daha fazlasıdır. İnsanı ve ihtiyaçlarını merkeze alıyor. Ekonomik ve sosyal karlılık kesinlikle uyumludur, el ele giderler. Tur boyunca ziyaretçiler, NFC WiPass çözümleri ve Mas Infinito'nun kişiselleştirilmiş tabelaları aracılığıyla her bir teknoloji hakkındaki tüm bilgileri öğrenmek ve genişletmek için alanlarla etkileşime girebilecekler. Hotelverse, Megalux'ün etkileşimli bir dokunsal totemi aracılığıyla, yerinde farklı alanlarda gezinmemizi sağlayacak.

TechYhotel 2023, Jules Verne'in hayal ettiği ve elektrik denizaltısı 'Nautilus' olarak gerçeğe dönüştüğü teknolojinin yeniden yaratılmış hali olacak: İnternet ("...farklı bölgeleri ve sistemleri birbirine bağlayarak mesajların gönderildiği yerde bilgileri paylaşan uluslararası bir iletişim ağı). ve fotoğraflar gönderilebilir..."), dijital gazeteler ("...haberler okunmak yerine okunacak ve insanlar ayrıca muhabirlerle diyalog kurma imkanına sahip olacak..."), görüntülü aramalar ("... kablolarla birbirine bağlanmış aynalar aracılığıyla görüntü aktarımıyla bir iletişim...) veya sürdürülebilir ve sonsuz enerji ("...cıva asla harcanmaz. Sadece sodyum tüketilir ve deniz bana bol miktarda sodyum sağlar...") .

Müşterinin her zaman talep ettiği ve müşterinin sahip olmasını istediği yenilikçi ve teknolojik çözümlere sahip olacak bir geleceğin oteli. National Geographic'ten alıntı yapacak olursak: "Geleceğin oteli beton ve tuğlalar üzerine değil, gezginlere getirdiği deneyim üzerine inşa edilecek " ve bunun için teknoloji, sürekli yenilik, sürekli yeniden icat ve insanlaştırma geleceğin anahtarları olacak. otel sayısı.