Afrika turizm günü all star kutlaması yeni tamamlandı

The Afrika Turizm Günü 26 Kasım'da Desigo Turizm Geliştirme Şirketi'nin desteğiyle organize ettiği 4 saatlik sanal etkinlikle sona erdi. Afrika Turizm Kurulu . Platform, TravelNewsGroup, yayıncısı eTurboNews.

Afrika turizm günü all star kutlaması yeni tamamlandı
Afrika Turizm Gününün amacı, Afrika Turizm sektörüne odaklanmaktır.

Afrika Turizm Kurulu'nun Nijerya Büyükelçisi ve Desigo Turizm Geliştirme Şirketi'nin CEO'su Abigail Olagbaye, geçtiğimiz günlerde listesine girmeye hak kazandı. Turizm Kahramanları tarafından Dünya Turizm Ağı.

AFRİKA ÜZERİNE ODAK, ülkeye özgü yıllık rotasyonel etkinlik, Afrika'nın zengin ve çeşitli kültürel ve doğal bağışlarını kutlarken, endüstrinin gelişimini, ilerlemesini, entegrasyonunu ve büyümesini engelleyen konular hakkında farkındalık yarattı ve aynı zamanda çözümler ve sıçrama için mareşal planları oluşturup paylaştı. Afrika'daki turizm endüstrisi.

Bu ilk baskısına Afrika'nın en büyük ekonomisi ve nüfusa göre dünyanın en büyük siyah ülkesi olan Nijerya ev sahipliği yaptı. Daha sonra, etkinlik Afrika ülkeleri arasında rotasyona tabi tutulacak. Bu, ev sahibi ülkelere eşsiz turizm varlıklarını sergileme ve kıtasal ve küresel düzeyde turist ve yatırımcıları çekme fırsatı verir.

Afrika Turizm Günü, Nijerya ve Afrika'nın turizm ürünlerini etkinlikler, projeler yoluyla geliştirmeye ve tanıtmaya adanmış bir destinasyon yönetimi organizasyonu (DMO) olan Desigo Tourism Development and Facility Management Company Limited'in bir girişimidir ve ayrıca sektöre yatırımları çekmektedir. Afrika Turizm Günü etkinliği, Afrika'nın önde gelen turizm geliştirme ve pazarlama organizasyonlarından biri olan Afrika Turizm Kurulu ile işbirliği içindedir.

Afrika Turizm Gününün amacı, Afrika Turizm sektörüne odaklanmaktır. Dünya, Turizm Günü'nde turizmin küresel düzeyde önemini kutlarken ve vurgularken, Afrika'nın kıtada turizme adanmış böyle bir günü yoktur ve tartışmasız en büyük ekonomik sektörlerinden biri ve dolayısıyla AFRİKA TURİZM GÜNÜ'nün doğuşu.

Afrika ülkeleri ve bölgelerinde katılımı içerecek ve her yıl Afrika ülkeleri arasında sürekli olarak düzenlenecek.

Dünkü Afrika Turizm Günü konuşmacıları arasında Eswatini Krallığı Turizm Bakanı HE Moses Vilakati, Mısır Turizm eski bakanı Hisham Zazoo, Zimbabwe Turizm Bakanı Dr. Walter Mzembi, Angola liderleri de dahil olmak üzere mevcut ve eski turizm bakanları yer aldı. , Mozambik, Nijerya, Seyşeller, Afrika Turizm Kurulu Başkanı, Cuthbert Ncube ve eski UNWTO Genel Sekreteri Taleb Rifai.