AB Projesi Turizmi Sürdürülebilirlik Açısından Destekliyor

AB tarafından finanse edilen Sustour adlı proje, Avrupalı ​​tur operatörlerinin ve seyahat acentelerinin kapsamlı bir sürdürülebilirlik yönetimi kurmasına yardımcı olmayı kendisine hedef olarak belirlemiş ve bunun için finansman sağlıyor. DRV'ye ek olarak, sürdürülebilirlik girişimi Futouris de gemide.

AB Projesi Turizmi Sürdürülebilirlik Açısından Destekliyor
Katılımcı şirketlere plastik atıkların azaltılması CO2 yönetimi ve tedarik zinciri yönetimi

Bir yıllık finansman programının bir parçası olarak, küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ'ler), çeşitli eğitim ve koçluk oturumları yoluyla sürdürülebilirlik yönetimlerini kurma konusunda desteklenecek. Ayrıca, diğer şirketlerle deneyim alışverişi ve eşler arası öğrenme, programın odak noktasıdır. Turizm şirketleri Global Sustainable Tourism Council (GSTC) tarafından tanınan Travelife kriterler kataloğu ile çalışır ve sertifika alabilirler.

Plastik atık önleme, CO2 yönetimi ve tedarik zincirleri

Ayrıca özel bir "Hızlandırıcı Programı", katılımcı şirketlere plastik atıkların azaltılması, CO2 yönetimi ve tedarik zinciri yönetimi gibi belirli sürdürülebilirlik konularında çalışma fırsatı sunuyor. Bu, DRV'ye göre finansman projesinin halihazırda sertifikalı seyahat şirketleri için de ilgi çekici olduğu anlamına geliyor.

Futouris, diğer şeylerin yanı sıra, Sustour çerçevesinde geliştirilen plastik atıkların azaltılması için dijital bir araç seti sağlıyor. Bu, şirketlerin plastik atıklarını analiz etmelerini ve aktif olarak azaltmalarını sağlar.

İlgilenen tur operatörleri ve seyahat acenteleri projeye 10 Mayıs'a kadar online olarak başvurabilirler. En önemli bilgiler ve başvuru formu . ("KOBİ'lere Çağrı" menü öğesi) adresinde özetlenmiştir. 26 Nisan günü saat 11:00'de, İngilizce dilinde ücretsiz bir bilgi web semineri, Sustour ve başvuru süreci hakkında daha fazla bilgi sağlayacaktır. Kayıt linki web sitesinde bulunabilir .

Proje, Avrupa seyahat derneklerinden oluşan bir konsorsiyumun yanı sıra, seyahat derneklerinin Avrupa şemsiye organizasyonu olan ECTAA, Avrupa Eko ve Tarımsal Turizm Merkezi (ECEAT) ve Futouris tarafından kontrol edilmekte ve ortak finanse edilmektedir.