UNWTO VE EXPEDİA GROUP TURİZMDE KURTARMAYA YÖNELİK VERİ VE ÖNGÖRÜLERİ PAYLAŞACAK

Dünya Turizm Örgütü (UNWTO), kamu ve özel sektör arasındaki bağları güçlendirmek ve turizmin COVID-19 salgınının etkilerinden kurtarılmasını sağlamak için Expedia Group ile birlikte çalışacak. İki taraf , iyileşmeyi teşvik etme ve sektörü daha dayanıklı ve sürdürülebilir hale getirme ortak amacı ile çeşitli konularda işbirliği yaptıklarını görecek bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı .

UNWTO VE EXPEDİA GROUP TURİZMDE KURTARMAYA YÖNELİK VERİ VE ÖNGÖRÜLERİ PAYLAŞACAK
UNWTO VE EXPEDİA GROUP TURİZMDE KURTARMAYA YÖNELİK VERİ VE ÖNGÖRÜLERİ PAYLAŞACAK

UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili, Avrupa Kurumlarının liderleriyle başarılı görüşmelerin ardından Brüksel'de Expedia Group temsilcileriyle bir araya geldi. UNWTO'nun 

özel sektörle bağları güçlendirme 

taahhüdünün altını çizen bu gelişmiş ortaklık, Birleşmiş Milletler İhtisas Ajansının Expedia Group ile daha yakın çalışmasını görecek. Ortak eylemler, pazar bilgisi ve yeniliğe odaklanacaktır. UNWTO ve Expedia, girişimciliği ve mesleki eğitimi desteklemek ve tüketicinin korunması alanında da birlikte çalışacak.

Genel Sekreter Pololikashvili şunları söyledi: “Bu krizin başlangıcından beri, UNWTO, kamu ve özel sektör arasında yakın işbirliğinin güçlü bir savunucusu oldu. Bu gelişmiş ortaklık, küresel turizm eğilimleri hakkındaki bilgimizi geliştirmeye yardımcı olacak ve yeni zorluklara yanıt vermemize ve turizmin iyileşmesine rehberlik etmemize olanak tanıyacak. Ayrıca, inovasyonu ve sürdürülebilirliği bu toparlanmanın merkezine yerleştirmemize yardımcı olacak ve turizmin öncekinden daha güçlü çıkmasını sağlayacak. "

UNWTO ve Expedia Group arasındaki ortaklık, her iki tarafın da hem küresel hem de yerel ölçekte 

Turizm eğilimleri ve gelişmeleri hakkında verileri 

paylaştığını görecek . Bu, bir turizmin sürdürülebilir iyileşmesini ve gelecekteki gelişimini hedefleyen veriye dayalı politikalar üreterek, karar verme sürecini bilgilendirmeye yardımcı olacaktır.