Tur Operatörleri Seyahat Yasakları İçin Sorun Yaşıyor

Barınma yasakları organizatörler için sorun teşkil ediyor PCR testi, iptal veya yeniden rezervasyon? İç turizmde bir miktar umut veren tur operatörleri ve seyahat acenteleri için sonbahar tatilindeki konaklama yasakları çok fazla ek iş ve satışlarda daha fazla kayıp getiriyor. Sürekli yeni gelişmeler karşısında, pragmatizm günün düzeni.

Tur Operatörleri Seyahat Yasakları İçin Sorun Yaşıyor
Tur Operatörleri Seyahat Yasakları İçin Sorun Yaşıyor PCR testi olmadan giriş yok - bu turizm için zorluklar yaratıyor

Almanya'da 47 şehir ve bölge şu anda riskli bölge olarak etiketleniyor, özellikle de hafta sonundan bu yana sonbahar tatillerinin yapıldığı Kuzey Ren-Vestfalya'nın en kalabalık federal eyaletinde. Çok sayıda federal eyalet, 48 saatten daha eski olmayan negatif bir PCR testi üretemiyorlarsa, yüksek riskli bölgelerden gelen yolcular için konaklama yasağı çıkardığından, endişeli soruşturmalar ve iptaller selamlıyor. Riskli bölgelerin pek çok sakini, testlerin ve sonuçların mümkün olan sürede sağlanamadığından da şikayet etmektedir.

DER Touristik, konaklama yasağı nedeniyle başlatılamayan gezilerle başa çıkmaya geldiğinde net bir politika izlediğini belirtti. Şirket, "Riskli bir bölgede yaşayan ve olumsuz bir test üretemeyen konuklara ücretsiz yeniden rezervasyon ve iptal hizmeti sunuyoruz" diye açıklıyor.

FTI'da kişisel seyahat olan destinasyonlardan sorumlu Martin Katz, mevcut durum göz önüne alındığında, konaklama yasağıyla federal bir eyalete seyahat rezervasyonu yaptıran müşterilere varıştan yedi gün önce ücretsiz olarak daha sonraki bir tarihe yeniden rezervasyon yapma fırsatı sunulduğunu söylüyor. Müşteri bunu istemezse veya yapamazsa, FTI "kaçınılmaz iptal talepleri durumunda iyi niyet talep edebilmek için rezervasyon sırasında ortaklarımız tarafından halihazırda katlanılan maliyetlerin bireysel durumlarını kontrol edin".

Gelişimin dinamizmi hızlı eylem gerektirir

Bilgi politikasında da bazı farklılıklar vardır. DER Touristik'in bir sözcüsü, "Durum sürekli değişiyor ve müşterilerimizi aktif olarak bilgilendiriyoruz" dedi. İlçelerden gelen haberlerin kısa vadeli olması nedeniyle cep telefonu numarasının yatırılmasının "çok önemli" olduğunu vurguluyor.

FTI yöneticisi Katz şunları söylüyor: "Konunun medyada yüksek düzeyde yer alması nedeniyle, şu anda her müşterinin riskli bir bölgede yaşayıp yaşamadığını bildiğini varsayıyoruz. Bu sürekli değişiyor. Bu nedenle, herkes bireysel olarak karar veriyor. seyahate başlamak istiyor ya da yeniden rezervasyon yapmayı tercih ediyor. " Seyahat belgelerinde FTI, misafirlerin ikamet ettikleri yerdeki veya varış noktasındaki mevcut durumu günlük olarak öğrenmelerini de tavsiye eder. "Elbette, servis merkezimizle ilgili soruları olursa misafirlerimiz veya seyahat acentelerine her zaman ulaşabiliriz" diye ekliyor.

Organizatörler, durumun dinamiklerinin kalıcı kriz yönetimi gerektirdiğini vurguluyor. Baden-Württemberg ve Aşağı Saksonya'da barınma yasağına karşı açılan başarılı davalar ve Sakson eyaleti hükümeti tarafından yasağın kaldırılmasıyla bir umut ışığı doğdu. Yeni sıkıntılar, yurtdışına seyahatlerle tehdit ediyor. Çünkü risk alanlarının sayısının artması, destinasyonların yetkilileri tarafından yeni kısıtlamaları tehdit ediyor.