Gemi Yolculuğu Seyahati Costa Diadema Erken Kapandı

Costa Diadema  gemi yolculuğunu erken iptal ediyor Gemiden inen yedi yolcunun korona virüsü testinin pozitif çıkmasının ardından Costa gemisi, kalkış limanı Cenova'ya erken döndü. İtalya'da sadece Fransız misafirlerle seyahat eden "Diadema", Fransa'daki korona durumu ile gezinin erken sona ermesini haklı çıkardı. Daha önce test sonucu pozitif çıkan yolcularla bir bağlantı olup olmadığı belli değil.

Gemi Yolculuğu Seyahati Costa Diadema Erken Kapandı
Gemi Yolculuğu Seyahati Costa Diadema Erken Kapandı

Gazete, İtalyan sağlık yetkililerinin, Costa Diadema'daki tüm mürettebat üyelerinden , gemi Cenova'ya geldikten sonra bu hafta başlarında sürüntü testinden geçmelerini talep ettiklerini

bildirdi . Sağlık yetkililerinden talep “zaten Palermo gemiden yedi yolcu son günlerde koronavirüsüne testi pozitif sonra geldi.”

Gazete, yolcuların gemiden ayrıldığını ve daha sonra tüm yolcuların "gemiye binmeden önce ve ardından seyir bittikten sonra" "swab testi" olarak adlandırılan testten geçmeleri gerektiği gerçeğine rağmen virüs için pozitif test yaptıklarını açıklıyor.

Costa kruvaziyer gemisi, mürettebat üyelerinin testlerinin olumsuz olmasının ardından bir Akdeniz güzergahına yelken açtı. Ancak bugün Costa, "Fransa'daki epidemiyolojik durumu dikkate alarak" Costa Diadema'nın mevcut seferini erken sonlandırma kararı aldığını duyurdu . Daha önce COVD-19 testi pozitif çıkan eski yolculardan bahsedilmedi.

Ship mag Costa'nın Costa Diadema'yı adı açıklanmayan bir Fransız tur operatörü adına işlettiğini ve sadece Fransız yolcuların bulunduğunu bildirdi . Costa, "Geminin şu anda, 16 Ekim Cuma günü yanaşmasının beklendiği, güzergahın varış limanı olan Cenova'ya doğrudan dönmek üzere yola çıktığını" belirtti.

Medi Telgraf Ayrıca “bildirdi Costa Diadema nedeniyle bir Fransız tur operatörü şirket tarafından kiralanan yolcu gemisi, Napoli limanından Cenova dönüyor” “Fransa'da epidemiyolojik durum.”

Costa,  "Fransa'daki epidemiyolojik durum" ifadesinin ne anlama geldiğini daha fazla açıklamadı . Bununla birlikte, pandemi konusunda önde gelen otorite olan Johns Hopkins Coronaviriüs Kaynak merkezinden gelen veriler, Fransa'nın yeni COVID-19 vakalarında bir artış yaşadığını gösteriyor. İtalya, bu  konuda, virüsle ilgili yeni vakalarda da bir artış gösteriyor.

ABD merkezli kruvaziyer gemileri, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'ni (CDC) ABD limanlarından yolculuğa devam etmenin güvenli olduğuna ikna etmeye çalışıyor. Yine de, ABD'deki eyaletlerin çoğu COVID-19 vakalarında artış gösteriyor. Elbette, ABD'nin hem toplam sayı hem de kişi başına bazında Fransa veya İtalya dan önemli ölçüde daha fazla vaka sayısı var 

Sonuç olarak, bu ölümcül salgın sırasında gereksiz seyahatleri ve bir yolcu gemisinde toplanmayı düşünmenin bile tehlikeli olmaya devam etmesi.

16 Ekim 2020 Güncellemesi: İtalya'daki bazı gazeteler, Costa Diadema'da COVID-19 testi pozitif çıkan bir yolcunun, gemi Cenova'ya dönmeden önce İtalya'nın Napoli kentinde karaya çıkarıldığını bildirdi. Docotrs, hastanın ateşi olduğunu ve en az bir gazetenin söylediği şeyin "endişe verici" ve "ciddi" olan "hafif" semptomlar olduğunu söyleyerek belirtiyor. Bu, Costa'nın virüs salgını hakkında bilgi yayınlarken şeffaf olup olmadığı konusunu gündeme getiriyor.