İngiliz Aşcılar Kazan Kaldırdı. Konuk Severlik Bakanlığı Kurulsun dedi

İngiliz aşçılar ayaklandı: “yeter artık, bize danışmadan kararlar alıyorlar, biz ülkemizde bir ‘konukseverlik bakanlığı’ kurulsun istiyoruz” diye harekete geçtiler. Turizm ve konukseverlik hizmetinin göz önünde olması istendi.

İngiliz Aşcılar Kazan Kaldırdı. Konuk Severlik Bakanlığı Kurulsun dedi
İngiliz Aşcılar Kazan Kaldırdı. Konuk Severlik Bakanlığı Kurulsun dedi

İngiliz aşçılar ayaklandı, konukseverlik bakanlığı kurulsun dedi

İngiliz şeflerin daha fazla siyasi nüfuz için başlattıkları kampanya büyüyor.

Birleşik Krallık'ın en iyi şefleri arasında sayılan Paul Ainsworth, Angela Hartnett ve Marcus Wareing hükümeti salgın sırasında sektörü koruyabilmek için bir konukseverlik bakanlığı kurulması için çağrıda bulundular.

İngilterenin meşhur şefleri destekçilerinden online bir dilekçe imzalamalarını istiyor.

Protestocu meşhur şefler: “Parlamento'da sanat ve spor temsil ediliyor, ancak konu konukseverlik olunca ortada kimse yok, en çok biz etkilenendik ve bize danışılmadan politika yapılıyor, bu bitmeli!“ diye sıkıntılarını dile getiriyorlar.

Chee & Restaurant Magazine'in ticaret yayın editörü olan Bosi, "Ülkemiz mükemmellik, yenilikçilik ve ilhamla eşanlamlı bir konaklama sektörüne sahip olmasıyla ünlü. Hem ülke ekonomisinin böylesine hayati bir parçası olan konukseverlik sektörüde diğer sektörler gibi Parlamento'da temsil edilmelidir” diyerek şeflere destek verdi.

Enerji ve Endüstriyel Strateji Departmanı sözcüsü, Turizmcilerin "Konaklama sektörünün ekonomimize ve topluma ne kadar destek olduğunu bilmekle beraber bu, salgının başlangıcından itibaren sektörü desteklemek için, ‘Yemeğe Çık’ programı ve milyarlarca hibe, vergi ertelemesi ve krediler dahil olmak üzere şimdide bazı noktalara desteğimizi arttıracağız, ayrıca önümüzdeki aylarda sektöre yardımcı olmaya devam edeğiz:

Kış Ekonomisi Planımız için daha fazla destek vereceğiz, Sektörümüz ülke ekonomisinin hayati bir parçası: üç milyon kişiye iş sağlıyor, 130 milyar sterlin ciro ile ülkemize yılda 38 milyar sterlinlik vergi katkısı sağlıyor, ancak hükümetin pandemi ile ilgili düşüncesiz politika ve iletişiminden büyük ölçüde zarar gördük” dedi.

UK Hospitality başkanı Kate Nicholls milletvekillerine, barların ve restoranların artık “uçurumun ucunda” olduğunu ve düşünülenden çok daha fazla iş kaybının beklendiğini söyledi. (Tourexpi)