WTTC G7 Liderlerine Uluslararası Seyahatleri Kurtarmaya Çağırdı

WTTC Boris Johnson seyahatlerin durgunluğunu hareketlendirmek ve iş imkanları açılıp kurtarılması için G7 Liderlerini göreve çağırdı. Wttc İngiltere prömiyerine açık mektup gönderdi. Bu sektöre bağlı milyonlarca işi ve geçim kaynağını kurtarmak için acil koordineli eyleme destek istedi.

WTTC G7 Liderlerine Uluslararası Seyahatleri Kurtarmaya Çağırdı
2021de G7 grup başkanı İngiltere Başbakanı Boris Johnsona açık bir mektupta savunma yaptı

WTTC, Boris Johnson ve G7 Liderlerini uluslararası seyahatleri acilen yeniden başlatarak milyonlarca işi kurtarmaya çağırıyor

WTTC, uluslararası seyahatin küresel ekonomik toparlanmayı sağlamak için kritik olacağını söyledi. İngiltere prömiyerine açık mektup, bu sektöre bağlı milyonlarca işi ve geçim kaynağını kurtarmak için acil ve koordineli eyleme ihtiyaç duyulacağını söylüyor.

LONDRA, BK - Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi, Boris Johnson ve G7 Devlet Başkanlarını, küresel ekonomik ve sosyal iyileşme için kritik olacağını söylediği uluslararası seyahati güvenli bir şekilde yeniden başlatmak için koordineli bir müdahaleye öncülük etmeye çağırdı .

Küresel özel sektörü temsil eden WTTC, liderlerin Cornwall'daki Carbis Koyu'nda bir araya gelmesinden birkaç gün önce, 2021'de G7 grup başkanı İngiltere Başbakanı Boris Johnson'a açık bir mektupta savunma yaptı.

Mektup, G7'nin gerçek değişimi yönlendirmek ve uluslararası seyahat ve hareketliliği üç temel önlemle güvenli bir şekilde eski haline getirerek küresel Seyahat ve Turizm sektörünü kurtarmak için oynaması gereken kritik rolü ortaya koyuyor.

Birincisi, Seyahat ve Turizmi, ekonomik ve sosyal önemini kabul ederek ve daha güçlü küresel kamu-özel işbirliğini taahhüt ederek, küresel olarak tüm hükümet karar alma süreçlerinin merkezine koymaktır.

İkinci olarak, insanların güvenli ve sorunsuz akışını sağlamak için testler, sağlık ve hijyen protokolleri ve dijital sağlık seyahat geçişleri kullanarak uluslararası seyahati güvenli bir şekilde yeniden açmak için tutarlı bir çerçeve uygulamayı taahhüt etmek.

Son olarak, ABD ve Birleşik Krallık gibi benzer başarılı aşı uygulamalarına ve düşük enfeksiyon seviyelerine sahip ülkeler arasındaki uluslararası sınırları yeniden açmak. Bu hareket, hem gelen hem de giden seyahatin kilidini açacak ve net, tutarlı ölçümlere dayalı olarak ve veri odaklı bir yaklaşımı izleyerek her iki ekonomiye de önemli bir destek sağlayacaktır.

WTTC Kıdemli Başkan Yardımcısı ve CEO Vekili Virginia Messina şunları söyledi: “Küresel Seyahat ve Turizm sektörü pamuk ipliğine bağlıyken, Boris Johnson uluslararası seyahati yeniden başlatmak ve milyonlarca iş ve geçim kaynağını kurtarmak için G7 müdahalesine liderlik etmek için benzersiz bir konumda. gelişen bir sektöre bağlıdır.

“Durum kritik, bu yüzden Seyahat ve Turizmi küresel olarak tüm hükümet kararlarının merkezine koymalı ve uluslararası sınırları yeniden açmak için tutarlı bir çerçeve üzerinde anlaşmalıyız.

“Bunu yapmamanın riskleri çok büyük. Yalnızca G7 ülkelerinde, sektör toplam ekonominin %5,11'ini ve dünyadaki tüm işlerin neredeyse 10'unu (%9.07) oluşturuyor. Uluslararası seyahati kurtarmazsak, küresel sosyo-ekonomik iyileşmeyi sağlayamayız.

“Ancak, son derece başarılı aşı uygulamasının sunduğu fırsattan, seyahat kısıtlamalarını kaldırmak ve duvarlar değil köprüler inşa etmek için kullanabiliriz ve kullanmalıyız, bu da tam olarak aşılanmış veya negatif bir test kanıtı gösterebilecek kişilerin güvenli ve serbest hareketine izin verecek” dedi. .

"İlk COVID-19 aşı dozunu uygulayarak dünyaya öncülük eden Boris Johnson hükümetini ve G7'nin diğer Liderlerini bu cesur adımı atmaya ve ekonomilerini kurtarmada çok önemli olacak bir sektörü kurtarmaya çağırıyoruz."

Boris Johnson'a yazdığı mektupta WTTC, Seyahat ve Turizm sektörünün, Başkanlığı tarafından belirlenen G7 politika önceliklerine ulaşmada kilit bir rol oynayacağını söyledi.

Küresel turizm kuruluşu, uluslararası hareketlilik yeniden başlamadıkça ve milyonlarca işin ekonomiye geri kazandırılmasına yardımcı olmadıkça küresel toparlanmayı başaramayacağımızı söyledi; serbest ve adil ticaretin bir kez daha gelişmesini sağlamak. Seyahat ve Turizm, iklim değişikliğiyle mücadelenin yanı sıra gelecekteki pandemilere karşı hazırlık ve direncimizi artırmada da önemli bir rol oynayacak.

WTTC'nin en son Ekonomik Etki Raporuna (EIR) göre, 2019'da Seyahat ve Turizm, küresel GSYİH'nın %10,4'üne katkıda bulundu ve 330 milyondan fazla iş yarattı; bu, dünyadaki her on işten biri.

Ancak, küresel karantina ve kapalı sınırlarla geçen bir yılın ardından, dünya genelinde Seyahat ve Turizmde yaklaşık 62 milyon iş kaybedildi, birçoğu risk altında ve sektörün küresel GSYİH'ye katkısı 4,5 trilyon ABD Doları (-%49,1) azaldı. ).