Türkiye Turizminin Avrupa Basınında 2021 Değerlendirmesi

Türkiye özellikle Almanların vazgeçilmezi tatil beldesi ve özlemlerinin artarak devam ettiği belirtilmekte. Öyle’ ki Boğazda çekirdeğin ve simit’in, Ege de baklavanın özlemi, Sahillerin güneşi ve kaliteli hizmetin adresi. Türkiye vazgeçilmez tatil ülkesi fakat, sistemin hala devam eden katı kurallarına takılmakta.

Türkiye Turizminin Avrupa Basınında 2021 Değerlendirmesi
Almanya da olduğu gibi yüksek risk veya yüksek insidans olan bölgelerde ülkedeki genel kurallara ek olarak daha katı önlemler bile geçerli olabilir

Türk turizmi 1 Haziran'da daha fazla gevşemeye başladı. Artık aşıları tamamlananlar ve iyileşenler için Türkiye'ye daha kolay giriş imkanı var. İlgili kanıt sağlandığında zorunlu bir test yoktur.

İlk rapor, 1 Haziran Salı, 14:00: Corona krizi nedeniyle tatil özlemi her zamankinden daha fazla. Düşen insidans değerleri, seyahatin nihayet 2021 yazında tekrar mümkün olacağına dair umut veriyor. Bununla birlikte, Corona henüz tamamen yasaklanmadığı için, bazı insanlar hala Alman Baltık veya Kuzey Denizi'nde tatil yapmayı tercih ederken, diğerleri güneye, örneğin Türkiye'ye çekilmektedir.

2021'de Corona'ya rağmen Türkiye'de tatil: Katı kurallar - ancak turistler için istisna

Çünkü Boğaz'daki ülkede tatiller artık yeniden mümkün - ancak katı korona kurallarına tabi. Giriş ve yerel önlemler hakkında en önemli bilgileri derledi, sonuçta Türkiye, Almanlar için en popüler seyahat destinasyonlarından biri.

Türkiye'deki insidans şu anda 65,7'dir (1 Haziran itibariyle) ve yeni enfeksiyonların sayısı azalmaya devam etmektedir. Bununla birlikte, Federal Dışişleri Bakanlığı hala tüm ülkeyi yüksek insidans bölgesi, yani özellikle yüksek enfeksiyon riski olan bir bölge olarak belirlemiştir. Bu öncelikle Almanya'ya giriş ve çıkış kurallarını belirler.

Türkiye tatili 2021: Sadece korona testi negatif ve ateşsiz giriş

Her şeyden önce: Yunanistan'da olduğu gibi, çoğu turist için karantina şartı yoktur. Türkiye'de kalışlarından önceki on gün içinde Hindistan, Brezilya veya Güney Afrika'da kalanlar için bir istisna vardır. 14 gün karantinada kalmanız gerekiyor.

Karantina artık geçerli olmasa bile başka şeylere dikkat edilmelidir. Hemen hemen her yerde olduğu gibi, şu anda Türkiye'ye giriş için PCR testinin negatif çıkması gerekiyor. Bu süre 72 saatten eski olmamalı ve kalkış havaalanındaki check-in sırasında ibraz edilmelidir. Evde yapılabileceği gibi hızlı bir korona testi yeterli değildir. Alternatif olarak, 48 saatten eski olmayan hızlı bir antijen testi gösterilebilir.

Uçakla gelen turistlerin de Türk havaalanında ölçülecek ateşe hazırlıklı olması gerekiyor. Şimdi ter dökmeyin - sıcaklık yükselirse karantina riski vardır ve daha ileri tetkikler yapılacaktır.

Türkiye: Corona kodu 2021 tatili için "en önemli" belgedir

Sözde HES kodu, negatif PCR testinden neredeyse daha önemlidir. Tatilciler bunu Türkiye'ye girmeden 72 saat önce Sağlık Bakanlığı'ndan bir form doldurarak alabilirler. Kayıt olduktan sonra, akıllı telefonunuz için SMS veya Türkçe bir APP kullanarak HES kodunu alacaksınız.

Kodu mutlaka yanınızda taşımalısınız çünkü ülkedeki her denetimde gösterilmesi gerekiyor. Ayrıca turistlere bir restoran, otel, alışveriş merkezini ziyaret etme veya otobüs, tren veya feribot yolculuğuna çıkma hakkı verir.

Türkiye'de Tatiller: Riskli bölgeler korona kuralları hakkında bilgi veriyor

Türkiye'deki sıkı karantina tarafından bildirildiği üzere , yalnızca resmi olarak 17 Mayıs Pazartesi günü sona erdi. Çünkü Nisan ayında ülkedeki enfeksiyon durumu dramatikti ve her gün rekor sayıda yeni enfeksiyon kaydedildi. Ancak düşen rakamlarla birlikte ülke şimdi ilk gevşemeyi başlattı. ADAC'a göre, Türkiye bölgeleri dört risk bölgesine ayrılmıştır: düşük risk (mavi bölge), orta risk (sarı bölge), yüksek risk (turuncu bölge), çok yüksek risk (kırmızı bölge).

Almanya'da olduğu gibi, yüksek risk veya yüksek insidans olan bölgelerde, ülkedeki genel kurallara ek olarak daha katı önlemler bile geçerli olabilir. Bu nedenle gezginler, seyahat varış yerinin nasıl sınıflandırıldığını tatillerinden önce öğrenmelidir. Aynısı İtalya'daki 2021 yaz tatili için de geçerlidir *. “Önyükleme” ülkesinde artık kırmızı veya turuncu bölge olmadığından, birçok kısıtlama artık geçerli değildir.

Türkiye'de tatil: en önemli yerel korona kuralları

Türkiye'nin aksine. Çünkü birçok popüler tatil yeri hala koyu kırmızı renktedir - örneğin, Marmaris ve Fethiye'nin turistik noktalarının bulunduğu İstanbul, Antalya veya Muğla. Buna göre, sıkı korona kuralları burada hala geçerli.

Türkiye'de hala 22:00 ile 05:00 saatleri arasında çıkış kısıtlaması var, hafta sonları yasak sürekli olarak geçerli. Ancak: Dışişleri Bakanlığı'na göre turistler sokağa çıkma yasağından muaf.

1 Haziran'dan bu yana restoran ve kafeler 07:00 ile 21:00 saatleri arasında tekrar açılabilmektedir. Pazar günü, yalnızca teslimat hizmetlerinin sunulabileceği bir istisna var.

Bakkallar ve alışveriş merkezleri hala açık, ancak farklı zamanlarda. Dışişleri Bakanlığı'na göre, “alışveriş sadece en yakın mağazadan yürüyerek yapılabilir”.

Spor tesisleri, kültürel sunumlar ve eğlence mekanlarının 1 Haziran'dan itibaren yeniden açılmasına izin veriliyor. Ancak ziyaretçi sayısı sınırlıdır.

Sokağa çıkma yasağı sırasında iller arası ulaşım toplu taşıma ile mümkün, ancak özel ulaşımla yasak.

65 yaş üstü ve 18 yaş altı kişilerin yerel toplu taşıma araçlarını kullanmasına izin verilmemektedir.

Ayrıca mesafe kuralları her yerde geçerli olup, halka açık yerlerde olduğu gibi plajda da maske takmak zorunludur.

Toplum içinde sigara içme yasağı var.

Mevcut Corona kurallarını ihlal eden herkes bir para yolu beklemeli. Ayrıca illerin ilgili hükümet temsilcileri enfeksiyon oranına bağlı olarak ek tedbirler alabilirler.

Türkiye'de tatil 2021 bitti mi? Almanya'ya dönerken bu dikkate alınmalıdır.

Ancak, yerel kısıtlamalarla yaşayabiliyorsanız ve 2021'deki Türkiye tatilinizi şimdiden dört gözle bekliyorsanız, Almanya'daki giriş düzenlemelerine dikkat etmelisiniz. Türkiye hala yüksek riskli bölge olarak sınıflandırıldığından, varıştan hemen sonra on gün evde karantinaya alınmanız gerekiyor. Yönetmelikten de anlaşılacağı gibi, karantinayı kısaltmak için “insidansın yüksek olduğu bölgelerde bir önceki kalıştan sonra, girişten en erken beş gün sonra test yapmak mümkündür”. Bu kural, tam olarak aşılanmış veya iyileşmiş kişiler veya altı yaşından küçük çocuklar için geçerli değildir.

Ayrıca Türkiye'de kalkıştan 48 saat önce masrafları size ait olmak üzere korona testi yaptırılmalı ve dijital giriş kaydı tamamlanmalıdır. Bu olumluysa, Türkiye'de karantinaya alınmalı ve tıbbi muayene için beklemeniz gerekiyor. İlk başta eve dönüş mümkün değil.