TUI Rusya, Kıbrıs Uçuşlarını İptal Etti

Tui Rusya ortaklarına, şirketin Kıbrıs'a charter uçuşlarının askıya alındığını duyurduğu bir mesaj yayınladı. Red Wings yarın Larnaka'ya uçmayacak. charter uçuş programını 30 Haziran 2021'e kadar geri çekme kararı aldık.

TUI Rusya, Kıbrıs Uçuşlarını İptal Etti
Federal Hava Taşımacılığı Ajansının Larnakaya bir dizi bölgeden taşıyıcıya izin vermeyi reddetmesiyle haklı olduğu görüşünü dile getirdi

Mektupta gerekçe şöyle formüle edildi: “Mevcut koşullar nedeniyle, Red Wings'in Kıbrıs'a charter uçuş programını 30 Haziran 2021'e kadar geri çekme kararı aldık”. Uzmanlardan biri, TourDom.ru'nun, programı yerine getirmenin imkansızlığının, Federal Hava Taşımacılığı Ajansı'nın Larnaka'ya bir dizi bölgeden taşıyıcıya izin vermeyi reddetmesiyle haklı olduğu görüşünü dile getirdi.

Bunun yerine TUI tarafından sunulan alternatifleri, gecelik 206 USD tur maliyetinde bir artışla uçuşu bürüt 11 - 7 geceye ertelemek daha doğru denildi.

Muhtemelen web sitesindeki mevcut maliyetle turu başka tarihlere ertelemek için.

BAE, Rusya (Soçi, Anapa, Abhazya, vb.'ye turlar), Türkiye (2 Haziran 2021'den itibaren) - web sitesindeki mevcut fiyatla TUI Rusya ürün yelpazesinden alternatif bir varış noktasına bir tur için yeniden rezervasyon yapılması tavsiye edildi.

Mesaj ayrıca, siparişte GDS uçuşu olan paketler için yeniden rezervasyon yapılmasının mümkün olmadığını, daha önce bu siparişi iptal etmişseniz, tur seçimine göre mevcut maliyetle tur seçimi yoluyla yeni bir sipariş ayırmanız gerektiğini belirtti.

Turistlerin turu devretmeyi reddetmesi durumunda, acentenin mevcut veya gelecekteki herhangi bir turunun ödenmesi karşılığında talep üzerine ödeme tutarının aktarılması önerilmektedir. Para transferi, transfer tarihindeki döviz kuru üzerinden gerçekleştirilecektir. 

UPD 4 Haziran akşamı TUI Rusya'nın resmi bir temsilcisi TourDom.ru'ya söz konusu ekran görüntüsünün mevcut durumla hiçbir ilgisi olmadığını, ancak 2020'de koronavirüs nedeniyle iptal edilen uçuşların aktarma koşulları hakkında bilgi verdiğini söyledi. 5 Haziran'da yapılması planlanan bölgesel uçuşlar için Red Wings, Federal Hava Taşımacılığı Ajansı'ndan izin almadı. Bu hesapta şu anda seyahat acenteleri için bir açıklama hazırlanıyor. Programın Larnaka'ya daha fazla bakış açısının ne olduğunu söylemek zor. Çünkü kargo ve yolcu uçuşlarını koordine etme prosedürüne göre, Federal Hava Taşımacılığı Ajansı bir gün önce için bir izin verebiliyor.