Rus havayolları Maldivler, Küba, Türkiye ve BAE'ye uçuşları artırmak istiyor

Rosaviatsia izin için yarın bir karar verebilir.16 Kasım'da, Federal Hava Taşımacılığı Ajansı'nın web sitesi, yarın yapılması planlanan Hava Taşımacılığına Kabul için Bakanlıklar Arası Komisyon toplantısı için materyaller yayınladı. Rus havayolları, düzenli ve charter uçuşlar

Rus havayolları Maldivler, Küba, Türkiye ve BAE'ye uçuşları artırmak istiyor
Nizhny Novgorod Murmansk Barnaul Novokuznetsk Tomsk Ulyanovsk Yaroslavl ve Yakutsk gibi farklı şehirlerden Türk İstanbula bir hafta Rus hükümetinin operasyonel karargahı

ı için kabullerin yanı sıra, Rusya'nın farklı şehirlerinden aynı anda birkaç ülkeye frekanslarda artış talep ediyor. Kış mevsiminde turistlerimiz için zaten mevcut olan destinasyonlar ve yakın gelecekte hava trafiğinin yeniden düzenlenebileceği ülkeler özellikle ilgi çekicidir.

Bu nedenle Aeroflot, Moskova'dan Maldivler'e düzenli uçuşların sıklığını haftada 7'den 14'e çıkarmayı umuyor, bu da adalara Yılbaşı tarihleri ​​için akut bilet sıkıntısı nedeniyle çok faydalı olacak . Doğru, resmi olmayan bilgilere göre, Rus hükümeti Male'deki hava trafiğini haftada sadece 8'e çıkarmayı çoktan kabul etti 

İki taşıyıcı, slotlarının sayısını Moskova'dan Küba'ya genişletmek istiyor. Haftada 1'den 3'e AZUR havası - halihazırda mevcut olan Cayo Coco'ya ve 5-7'den Federal Hava Taşımacılığı Ajansının henüz uçuşlara izin vermediği Varadero'ya. Ayrıca Varadero'da kotayı (2'den 4'e) ve "Kuzey Rüzgarı" nı artırmak istiyor.

 Azimut Havayolları Mineralnye Vody'den Dubai'ye haftada 3 kez uçuş izni almayı planlarken, AZUR air, Moskova - Abu Dabi frekans sayısını 3'ten 7'ye çıkarmayı planlıyor.

Mısır'ın başkenti Kahire, Kuzey Rüzgar ve Kraliyet Uçuş soruşturmalarında yer almaktadır. İlki Vladikavkaz, Nizhny Novgorod, Grozni, Omsk, Tomsk ve Yaroslavl'dan ve ikincisi - St.Petersburg, Chelyabinsk, Rostov-on-Don, Ufa, Samara, Perm, Yekaterinburg ve Kazan'dan uçmak için izin istiyor.

AZUR air ayrıca Kuzey başkentinden (haftada 4 kez) ve bölgelerden - Kazan, Rostov-on-Don (3 kez) ve Novosibirsk (2 kez) ve North Wind - bölgelerinden haftada 3 kez Zanzibar'a uçuşlar için yuva almayı bekliyor. Nizhny Novgorod, Murmansk, Barnaul, Novokuznetsk, Tomsk, Ulyanovsk, Yaroslavl ve Yakutsk gibi farklı şehirlerden Türk İstanbul'a bir hafta

Rus hükümetinin operasyonel karargahı henüz Dominik Cumhuriyeti'ne uçuşları yeniden başlatma kararı almamış olsa da , uzmanlar yurttaşlarımızın bu yıl orada rahatlama şansına sahip olduklarını dışlamıyorlar. Görünüşe göre AZUR air da sağlam bir uçuş programına sahip olduğunu iddia ederek buna güveniyor. Taşıyıcı, Moskova'dan (her gün her birine), St.Petersburg'dan (haftada 3 kez) beş havalimanına - Santo Domingo, Punta Cana, La Romana, Puerto Plata ve Samana El Catey - kiralama izni istiyor, Kazan, Rostov-on-Don, Samara ve Ufa (2 kez).

Rota onayları talebinin, bir yönde veya başka bir yönde uçuşların yakın zamanda başlaması anlamına gelmediğini unutmayın. Bu izinler uzun vadelidir ve bir yıldan daha uzun süre önceden verilebilir. Ancak havacılık otoritelerinin olumlu bir karar alması durumunda havayolları, talep edilen hatlara hızlı bir şekilde geçme imkanına sahip olacak.