Onishchenko Türkiye Dahil Kapalı Ülkelere Seyahat Edeceklerin Cezalandırılmasını İstedi

Rusya Milletvekili Gennady Onishchenko Rusya’dan tatile gidecek vatandaşlarına uyarıda bulundu. Devletin seyahate gidilmesi yasak ve kapalı olan ülkelere seyahat eden turistlere, idari sorumluluğun yerine getirilmesi istendi. Federal Haber Ajansı tarafından 7 Haziran Pazartesi günü bildirildi.

Onishchenko Türkiye Dahil Kapalı Ülkelere Seyahat Edeceklerin Cezalandırılmasını İstedi
Onishchenko Rusları aramaya başlayan Kıbrıs Tunus Karadağ ve Türkiye Cumhuriyetini ziyaret etmek kabul edilemez olarak açıklama yapılmakta

Zarina Doğuzova'nın tahminlerinin aksine 21 Haziran'dan sonra Türkiye'ye uçuş kısıtlamaları devam edecek, turizm sektöründeki kriz daha da ağırlaşacak. Tur operatörleri hem 2020 hem de 2021 için turistlere karşı yükümlülüklerini yerine getiremeyecekleri için, büyük çalkantılarda kaçınılamaz olacaktır.

Devlet Duma Milletvekili Gennady Onishchenko, kapalı ülkelere seyahat eden turistler için idari sorumluluğun getirilmesi çağrısında bulundu. Özellikle, politikacıya göre, bugün “aktif olarak çağrıda bulunan ülkeler belli.

Rusları aramaya başlayan” Kıbrıs, Tunus, Karadağ ve Türkiye Cumhuriyeti'ni ziyaret etmek kabul edilemez. Yakın zamana kadar Minsk'e, oradan Kiev'e, oradan da Türkiye'ye uçuyorlardı. Böyle pek çok seyahat eden vardı. Tanrıya şükür, şimdi bu tür yolcular oksijeni kesmiş gibi görünüyor fakat emin değilim. Kara yolu devam ediyor ”dedi.

Ayrıca, düzenli uçuşların devam etmediği eyaletlerin, olumsuz epidemiyolojik durum nedeniyle turistler için tehdit oluşturduğunu da hatırlattı. Devlet adamına göre, yasaklara rağmen "bütün bu kirli çaylaklara" gelen Rusları "göstererek cezalandırmak" gerekiyor.

Buna ek olarak, Gennady Onishchenko, Rosturizm'in "çocuksu bir pozisyon" aldığını, çünkü Türkiye'ye uçuşların askıya alınmasından sonra Rusya Federasyonu'ndan gelen turistlerin kendilerini Mısır'a değil, Rus tatil yerlerine yönlendirmeleri gerektiğini kaydetti.

Aynı zamanda, Rusya'daki tur operatörleri ve konaklama tesisleri, mevcut durumdan yararlanarak hizmet fiyatlarını şişirmemelidir.

Federal Turizm Ajansı'nın seyahat şirketlerini kargo ve yolcu uçuşları temelinde kapalı ülkelere turist ürünlerinin oluşumunun kabul edilemezliği konusunda uyardığını hatırlayın.

 Federal Hava Taşımacılığı Acentesinden alınan hareket izninin iptali nedeniyle rezervasyonu yapılan tur iptal edilirse, tur operatörü turiste karşı münhasıran sorumludur.