Münih Havalimanı Terminal Biri Yeniden Açıyor

Artan yolcu sayısı nedeniyle Münih Havalimanı, 23 Haziran 2021'de tekrar Terminal 1'i açacak. Geçen Pazar, dokuz aydan fazla bir sürede yaklaşık 400 uçak kalktı ve indi. Eurowings hariç, geçici olarak Terminal 2'ye taşınan tüm havayolları geri dönüyor.

Münih Havalimanı Terminal Biri Yeniden Açıyor
Lufthansa şu anda Münih Havalimanından beş uzun mesafe varış noktasına gidiyor

Lufthansa, Münih'ten uzun mesafeli hizmetini kademeli olarak genişletecek. Temmuz ayında havayolu, Kuzey Amerika rotalarına Boston, New York (JFK), Charlotte ve Vancouver'a devam edecek.

Lufthansa şu anda Münih Havalimanı'ndan beş uzun mesafe varış noktasına gidiyor: Newark, Chicago, Los Angeles, Denver ve Seul. Tokyo, Washington, Şanghay ve Osaka ile dört uzun mesafeli varış noktası, Ağustos ayında Lufthansa'nın Münih uçuş programına geri dönecek. Lufthansa daha sonra Airbus A350 uçağı ile Münih'ten toplam 13 uzun mesafe varış noktası sunacak.

United Airlines, San Francisco'ya tarifeli hizmetine yeniden başladı ve Haziran ayında Washington ve Chicago'ya olan rotalarını her gün birer bağlantıya çıkaracak. Temmuz ayının başından itibaren United, Münih'ten Newark'a uçuşlara da devam edecek.

Pandemi ile ilgili kısıtlamaların son zamanlarda gevşetilmesi nedeniyle, Münih Havalimanı'ndaki restoran ve perakende satış mağazaları yelpazesi de büyüyor:

Birçok restoran da kapalı alanlarını yeniden açtı. Havalimanındaki çok sayıda mağaza da yine müşterilerin kullanımına açıktır. Münih Havalimanı web sitesinde şu anda hangi mağazaların açık olduğunu öğrenebilirsiniz . Maskeler binaların içinde hala gereklidir; MAC forumunun dışında kaldırıldılar.