İngiltere Ülkesinde Korona Yasaklarına Tam Açılım

İngiltere’nin21 haziranda normalleşme sürecinde şimdi şartlar değişti. Bilim adamların sert Eleştirilerin dozunu arttırarak, hızlı açılımlardan uzak durması konusunda Hükümeti uyarıyor. Bilim adamları hükümeti, 21 Haziran'ın yeniden açılmasıyla ilerlemek için 'aptalca' bulduklarını ve  uyarıların dikkate alınmasını istedi

İngiltere Ülkesinde Korona Yasaklarına Tam Açılım
Planlanan kısıtlamaların hafifletilmesi için iki haftalık bir gecikmenin değerlendirildiği raporlarını takip ediyor

İngiliz hükümetinin başta sürü bağışıklığına inanması ve sonradan pandeminin şartlarını yerine getirmesiyle gündeme gelmişti.

Avrupa yasakların bitmesini, halkın ekonominin düzeltilmesiyle ilgili eylemler gündemdeydi. Cuma günü İngiltere, Mart ayının sonundan bu yana en yüksek sayıda yeni teyit edilmiş koronavirüs vakasını kaydetti.

Bir uzman, bu ayın sonunda İngiltere'de tam bir yeniden açılmaya başlamanın "aptalca" ve "büyük bir risk" olacağı konusunda uyardı.

Planlanan kısıtlamaların hafifletilmesi için iki haftalık bir gecikmenin değerlendirildiği raporlarını takip ediyor  .

Profesör Stephen Reicher'e göre, şu anda Hükümet'in tecrit dışında yol haritasına yönelik dört kilit testinden birinin yerine getirilmediğini gösteren yeterli kanıt var.

Bunun Hint varyantının yayılmasından kaynaklandığını söyledi.

Bazı raporlar, 21 Haziran'daki tüm kısıtlamaları kaldırma planlarının, yüz maskelerinin takılması ve sosyal mesafenin devam etmesiyle azaltılabileceğini öne sürüyor.