Fransa Geleceğin Turizmini, Yeniden Fetih Planıyla Açıkladı

Fransa turizm ekonomisinin yeniden canlanması için, devrim niteliğinde kararlar alındığını belirtti. Emmanuel Macron, turizm için bir kurtarma planı açıkladı. Krizden ağır şekilde etkilenen sektör, 5 yıllık yardım ve yatırımdan faydalanacak.

Fransa Geleceğin Turizmini, Yeniden Fetih Planıyla Açıkladı
Turizm sektör modeli yeniden ele geçirmek ve yeniden icat etmek için yeni bir plandan yararlanacak

Emmanuel Macron Çarşamba günü Lot'tan , sağlık kriziyle başa çıkmak için sağlanan yardıma ek olarak, nicelleştirmediği ve 5 yılı kapsayacak turizme yönelik bir gelecek "kurtarma planı" ve yatırım duyurdu. Güzel Saint-Cirq-Lapopie köyünden cumhurbaşkanı, "Krizin başlangıcından bu yana 30 milyar yardımdan yararlanan sektör modeli yeniden ele geçirmek ve yeniden icat etmek için yeni bir plandan yararlanacak" dedi. Fransızlarla tanışmak için Fransa turuna başladığı yer.

Miras geliştirme

Bu plan "geliştirilmiş eğitim, iyileştirilmiş nitelikler ve yaşam boyu destek" içerecektir. Devlet Başkanı, "Turizm sektörünün, otellerin, kafelerin, restoranların, her türlü resepsiyonun çeşitli esnafları arasında köprüler oluşturmak ve geliştirmek için yatırım yapacağız", söz verdi.

Aynı zamanda, "mirasımızı tam olarak geliştirmek ve dolayısıyla bir "yeşil turizm, miras turizmi" stratejisine sahip olmak. Oraya da yatırım yapmak", "doğal mirasımızı, mimari mirasımızı" sinerji içinde "geliştirmek. " meselesi olacaktır. Turist teklifimiz ile" diye ekledi. Emmanuel Macron, "Bunun üzerine hem sektörde hem de (aynı zamanda) ulusal düzeyde konuşlandırılacak birkaç yatırım var. Bunu yapmayı hedeflediğimiz 5 yıllık bir plan" dedi. sektör profesyonelleri ile bir toplantı.

Altyapının iyileştirilmesi

Bu plan aynı zamanda, profesyonellerin "yatırım yapmasına" yardımcı olacak. "Turizm altyapılarımıza, bisiklet yolları, ulaşım koşulları, karşılama, karşılama gibi" yatırım yapmaya devam edecek. "Altyapılarımızın kalitesini iyileştirecek", "kabul kapasitemizi artıracaktır". "Otel teklifimizi geliştirmek, teklifimizi kamp alanları açısından önemli ".

Emmanuel Macron ayrıca dijitale yatırım sözü verdi. "Dijital teknoloji aracılığıyla rezervasyon yapıyoruz ve bazen yabancı platformlar değerin bir kısmını ele geçiriyor. İstediğimiz, turizm sektöründeki şirketlerin kendilerinin dijitalleşebilmesi için tüm sektöre yatırım yapmaya yardımcı olmaktır. Aynı zamanda Fransızcamızı da inşa etmek. platformlar "ülkemizde değeri korumak" için alt yapımızı iyileştireceğiz.