Enpact ve TUI Care Foundation 4 Ülkede 315 Turizm İşletmesine Destek

Turizm iyileştirme proğramı kapsamında başlatılan destek fonu ciddi rağbet gördü. Seyahat ve turizm endüstrisindeki genç kurucuları destekleyecek ortak bir Turizm İyileştirme Programının başladığını duyurdu. Mısır, Meksika, Güney Afrika ve Kenya'daki mikro, küçük ve orta ölçekli turizm işletmeleri için başvurular 20 Haziran'a kadar açık.

Enpact ve TUI Care Foundation 4 Ülkede 315 Turizm İşletmesine Destek
Yenilikçi bir iş modeli sergileyen dört hedef ülkede seyahat ve turizm işletmelerini güçlendirmeyi amaçlamaktadır

BERLİN - enpact ve TUI Care Foundation , seyahat ve turizm endüstrisindeki genç kurucuları destekleyecek ortak bir Turizm İyileştirme Programının başladığını duyurdu. Mısır, Meksika, Güney Afrika ve Kenya'daki mikro, küçük ve orta ölçekli turizm işletmeleri için başvurular 20 Haziran'a kadar açık.

Mısır, Meksika, Güney Afrika ve Kenya'daki 315 turizm işletmesi altı aylık mesleki eğitim, işletme danışmanlığı ve finansal destek alacak.

Turizm İyileştirme Programı, yenilikçi turizm işletmelerini ekonomik iyileşme yolunda desteklemek için tasarlanmıştır. Turizmin geleceği, özellikle gelişmekte olan ve yükselen ekonomilerde sürdürülebilir ürün ve hizmetler sunan dayanıklı turizm işletmelerine bağlıdır. Özünde Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri bulunan Turizm İyileştirme Programı, kapasiteyi liderlik, dayanıklılık, sürdürülebilirlik, yenilikçilik ve dijital dönüşüm etrafında inşa ediyor. Ayrıca, amaç gelişen bir uluslararası turizm işletmeleri ağı oluşturmaktır.

Altı aylık program kapsamında, katılımcı işletmeler özel mentorluk, iş geliştirme eğitimi ve finansal desteğe erişim kazanma fırsatına sahip olacaklar.

Mentorluk programı, TUI uzmanları ve diğer küresel turizm profesyonelleri ile bireysel oturumlar aracılığıyla kişiye özel rehberlik sağlar. Bunun yanı sıra teknik yardım bileşeni, bir sanal öğrenme programı, eşler arası bilgi alışverişi, ağ oluşturma fırsatları ve bir uluslararasılaştırma planı geliştirmede katılımcılara destek içerir. Destek paketi, Meksika, Kenya, Endonezya ve Ürdün'den 150 turizm işletmesinden 352 katılımcının aynı fırsattan yararlandığı önceki COVID-19 Turizm Yardım Programının deneyimine dayanmaktadır.

Turizm İyileştirme Programı, COVID-19 pandemisinden etkilenen ve teknolojik, sosyal veya çevresel olarak yenilikçi bir iş modeli sergileyen dört hedef ülkede seyahat ve turizm işletmelerini güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Alman ve Avrupa turizm sektörüyle mevcut bağları olan veya genişleme taahhüdü olan şirketler, bu program tarafından sağlanan destekle özellikle ilgilidir.

Program, gelişmekte olan pazarlardaki girişimcilere doğrudan destek sağlamak için oluşturulan Empowering Enpact by Enpact Girişimcilik Girişimi'nin bir parçası. 2020'de girişim, Mısır, Ürdün, Gana, Kenya, Endonezya ve Meksika'daki 330 işletmeye COVID-19 pandemisinin zorluklarının üstesinden gelmelerinde destek sağlayan iki programla başlatıldı.

Ürdün'deki programa katılan The Cabin Hostel'in Kurucusu Nasser Abu Saad şunları söyledi: “Çevrimiçi dersler ve yeni liderlik teknikleri öğrenerek bu zor zamanın zorluklarının üstesinden gelmeyi başardık. Mali ve teknik destek, hizmetlerimizi sunmaya devam etmemizi sağladı.”