Costa Cruise Gemilerin Rotaları Belli Oldu

Cenova Tekrar seyir hazırlıklarına başladı. Costa seyirinde Frinze, Toscana ve Smeralda için planlanmış rotaları paylaştı. Costa en genç filolarının akdeniz ‘den başlayan filoların 4 temmuz itibariyle Savanoda devam edecek.

Costa Cruise Gemilerin Rotaları Belli Oldu
Costa önümüzdeki kış aylarında dört gemi daha kullanmayı planlıyor

Seyir sadece yavaş yavaş yeniden başlıyor. Daha fazla gemi hizmete başladı ve yeni tarifeler geliştirildi. Costa nakliye şirketi şimdi filodaki en genç üç gemi için önümüzdeki birkaç ayın planlarını sundu.

Aslında Çin pazarı için inşa edilen "Costa Firenze" Akdeniz'de seferlerine 4 Temmuz 2021'de Savona'da başlayacak. Kasım ayı sonunda geminin kış mevsimini geçireceği Basra Körfezi'ne gidecek. Costa'ya göre, ana liman Dubai olacak. Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki varış noktalarına ek olarak, rota planı Katar ve Umman'ı da içeriyor. Nisan 2022'den itibaren "Costa Firenze"nin İtalya, Fransa ve İspanya'ya yapılacak gemi yolculukları için Akdeniz'e dönmesi bekleniyor.

Önümüzdeki kış, daha fazla cruise gemi kalkacak

Şu anda yapım aşamasında olan, tedarikçinin sıvı gaz tahrikli (LNG) ikinci gemisi olan "Costa Toscana" , Aralık 2021'de ilk kez kullanılacak. Geminin, 2022 yılı boyunca bir haftalık bir seyirle Batı Akdeniz'de seyir yapması planlanıyor.

LNG gemisi "Costa Smeralda" kardeş gemi "Costa Toscana"nın yapması gereken 2021/22 kışında Güney Amerika'daki seferleri devralacak. 2022 yaz sezonunda "Costa Smeralda" Batı Akdeniz'e geri dönüyor.

Costa, önümüzdeki kış aylarında dört gemi daha kullanmayı planlıyor. "Costa Diadema" hem Batı ve Doğu Akdeniz eylül 26 daha uzun yolculukları başlayacak. Geminin Aralık ayından itibaren Karayipler'de yelken açması planlanıyor. "Costa Fascinosa" da Güney Amerika'ya gitmeden önce 23 Eylül'de Savona'dan hareket edecek.

Doğu Akdeniz'de 8 Ocak 2022'ye kadar kullanılacak olan "Costa Deliziosa" ardından dünya turuna çıkacak. "Costa Luminosa", kışın Kanarya Adaları'na veya İsrail'e yelken açacak şekilde rotasını belirledi.