Booking Korona Rezervasyonlarına 90 milyon Yardım

Portal editörü 90 milyon euro devlet korona yardımını geri ödemek zorunda kaldı. Sadece 64 milyon euro Hollanda’ ya transferi gerçekleşti. Booking yapılan ticari işleyişte, hükümetin verdiği desteğe minnettar olduğunu belirtti.

Booking Korona Rezervasyonlarına 90 milyon Yardım
Rezervasyon korona yardımında 90 milyon euro geri ödüyor

CEO Glenn Fogel'in (fotoğraf) etrafındaki şirket patronlarının ücretlerine yönelik sert eleştirilerin ardından, portal operatörü 90 milyon avroluk devlet korona yardımını geri ödüyor. 64 milyon euro Hollanda'ya transfer edildi; en büyük rezervasyon iştiraki oradadır.

Geçen haftanın sonunda, Booking CEO'su Glenn Fogel'in Corona yılı 2020'de yaklaşık 5,8 milyon avroyu cebe attığına dair haberler çıkmıştı.

Buna göre Başkan Yardımcısı Peter Millones 2,8 milyon euro aldı. Mali İşlerden Sorumlu Başkan David Goulden, çoğu hisse senedi olmak üzere yaklaşık 20 milyon avro topladı. Rezervasyon korona yardımında 90 milyon euro geri ödüyor

Booking, ağırlıklı olarak hisse senedi opsiyonları aracılığıyla verilen ödemelerin sektörde yaygın olduğunu açıkladı. Büyük ölçüde gelecekteki beklenen ticari gelişmelerle bağlantılı olduğunu belirtti.

Ancak Hollanda'dan gelen sesler duyuldu ve ciddiye alındı, haber ajansları bir sözcüden alıntı yapıyor. Booking, işlerin güvence altına alınmasına yardımcı olduğu destek için hükümete minnettar ve daha fazla işbirliği için sabırsızlanıyor.

Booking geçen yıl on milyon avroluk iyi bir işletme zararı bildirmişti; önceki yıl 5.4 milyar avroluk bir kârın ardından yapılan açıklamayla.