Alman Tur Opretörleri Türkiye’de ciddi Turizm başarısı Bekliyor

RKI’nın Türkiye deki karantina şartlarının değişmesiyle yeniden hazırlıklar başladı. Türkiye’nin Basit korona risk alanları kategorisine indirilmesi, turizm sektörü için sezona daha iyimser. Tur operatörleri ve acenteler kısa ve uzun vadede daha fazla otellerin açılması konusunda taleplerini yenilediler

Alman Tur Opretörleri Türkiye’de ciddi Turizm başarısı Bekliyor
TUI ye göre ilk paket turlar İzmir 18 Haziranda Bodruma 25 Haziranda ve Dalamana 26 Haziranda başlayacak Şirket grubun kendi havayolu Tuiflynin 2 Temmuzdan itibaren doğrudan Dalamana uçacağını duyurdu

TUI'ye göre, Türk Rivierası gezilerine ek olarak, TUI şimdi yine Ege Denizi'nde tatil destinasyonları sunuyor. Antalya çevresinde şimdiden çok sayıda otel açıldı, şimdi de tatil bölgeleri Bodrum, Dalaman ve İzmir'i takip ediyor. TUI Almanya patronu Marek Andryszak, ilk oteller bu hafta tekrar misafir aldı ve çoğu Temmuz başında açılacak, diyor; bu zamana kadar TUI programından yaklaşık 100 otel tekrar açılmalıdır. TUI'ye göre ilk paket turlar İzmir'e 18 Haziran'da, Bodrum'a 25 Haziran'da ve Dalaman'a 26 Haziran'da başlayacak. Şirket, grubun kendi havayolu Tuifly'nin 2 Temmuz'dan itibaren doğrudan Dalaman'a uçacağını duyurdu.

Bentour patronu Deniz Uğur da en önemli destinasyonunda teklif çeşitliliğinde hızlı bir artış bekliyor. Pek çok otelci açılıştan önce bekledi ve şimdi hazırlıklara başladı. Bir önceki yaza kıyasla, uçuş ve otel kapasitesi yüzde 30 ila 40 daha fazla olacak, diyor: Büyük Britanya ve Rusya'nın önemli kaynak pazarlarından gelen müşteriler şimdiye kadar kayıp olduğundan, Alman tatilciler için kapasite darboğazı görmüyor. tatil sezonu ya. "Yeterli aile odası olacak," diye emin. Ayrıca İstanbul gezileri için ilk rezervasyonlar da var; ama sadece eylül dönemi için diyor Uğur.

Türkiye ürün müdürü Hicabi Ayhan'ın verdiği bilgiye göre FTI, grubun kendi otellerine Marmaris ve Bodrum'da iki otel daha ekledi. Ayrıca, FTI'ye özel bağlantılarla uçuş frekansları seçici olarak artırılıyor; örneğin sonbahar tatili için, diyor Ayhan.

Sağlayıcılar birçok otel açılışı bekliyor

Schauinsland'da şimdiye kadarki son gelişmeler, Türkiye'deki mevcut teklifin genişletilmesine yol açmadı. Ürün müdürü Andreas Rüttgers, oteller açılır açılmaz ve konukları korumak için tüm korona önlemleri alınır alınmaz tüm Türkiye programının sunulacağını söylüyor. Önümüzdeki gün ve haftalarda "çok sayıda otel açılışı" bekleniyor. Ancak İngiliz ve Rus turistlerin azlığı nedeniyle bazı oteller henüz açılmadı. Uçuş tarafında şu anda yeterli kapasite mevcut.

Anex Tour genel müdürü Murat Kızılsaç, şirketinin üç markasıyla "her şeyden önce Öger Tours"u "çok geniş, kapsamlı bir programla" planladığını açıklıyor. Bu, Türk Rivierası'nda, İzmir'de, Bodrum'da ve Likya kıyısında toplam yaklaşık 500 otelden oluşmaktadır. Hafta sonu, Türkiye'deki rezervasyon sayısı önceki hafta sonlarına göre neredeyse iki katına çıktı.

Alman-Türk Sun Express, Pazar gününden bu yana yürürlükte olan yeni sınıflandırmaya şimdiden tepki gösterdi. Bir sözcü talep üzerine Temmuz ayı için, havayolunun Almanca konuşulan pazarlardan Türkiye'ye haftalık 431 kalkış planladığını söyledi - günde 60'tan fazla. Cuma günü, Sun Express 40 uçuş daha ekledi.

Gelecekte de “talepteki gelişmelere esnek bir şekilde tepki vermeye ve gerekirse ek bağlantıları hızla planlamaya devam edecekler”.

Bu arada, tatil havayolu Condor, Türkiye'ye gelince hala geri duruyor. Bir sözcü, talep üzerine, planın yaz sonundan itibaren oradaki uçuşlara yeniden başlamak olduğunu açıklıyor. Antalya'ya daha sonra birkaç Alman hava limanından yaklaşılabilir.